یادگیری زبان حوصله‌ی‌تان را سر برده است؟ عوضش کنید!

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در کلاس های خود همیشه به سرگرم کننده بودن تاکید داشته است. یادگیری زبان حوصله‌ی‌تان را سر برده است؟ عوضش کنید! امروز راه هایی را نشان می دهیم تا بتوانید کمی انگیزه و شور به آموزش زبان خود اضافه کنید.

یادگیری زبان حوصله‌ی‌تان را سر برده است؟ عوضش کنید!
یادگیری زبان حوصله‌ی‌تان را سر برده است؟ عوضش کنید!

اما یادگیری زبان حوصله‌ی‌تان را سر برده است؟ عوضش کنید! چگونه انجام پذیر است

یادگیری یک زبان خارجی کمی مانند یک رابطه می‌ماند. در ابتدا که عاشق ایده‌ی یادگیری این زبان هستید، مقادیر زیادی هیجان در کار است. سپس به نکات ظریف و دقیق زبان می‌رسید و این مرحله‌ی قرار گذاشتن است. هم زیبایی و هم سختی‌های زبان را می‌بینید. نهایتاً در مقاطعی از این فرآیند، مرحله‌ی ماه عسل را ترک خواهید گفت و متوجه کار سختی که برای ماندگار کردن زبان، باید انجام شود، خواهید شد.

اگر در این مرحله از یادگیری زبان قرار دارید، ادامه‌ی روند همزمان با برخورد با مفهومی مشکل می‌تواند بطوری باورنکردنى سخت باشد. هر زبان‌آموز در جایی که به نظر می‌رسد زبان بیش از آن‌چه شبیه خط پایانی برای جشن گرفتن باشد، شبیه تپه‌ای برای صعود است، به این مرحله می‌رسد. اگر در جریان یادگیری زبان متحمل شکست شده‌اید (یا چنانچه صرفاً از همه‌ی صرف کردن‌ها خسته شده‌اید) در اینجا به یکسری نکته برای کمک به شما در عوض کردن آن اشاره می‌کنیم:

۱- فیلمی را در زبان مقصد خود تماشا کنید

در اغلب موارد یادگیری یک زبان به صورتی عامدانه از واقعیت مجزاست. تماشای یک فیلم در زبان مقصد راهی عالی برای یادآوری به خودتان است که این زبان را برای برقراری ارتباط و نه صرفاً برای اطلاعات می‌خوانید. در یک فیلم عالیِ خارجی خود را گم کنید و توانایی زبانی خود را دوباره شارژ نمایید.

۲. به موسیقی گوش بدهید

قبل از همه‌گیر شدن اینترنت، پیدا کردن موسیقی به زبان دیگر‌ به طور معمول با رفتن به مغازه ی موسیقی محلی همراه است. امروزه، پیدا کردن موسیقی به زبان دیگر با وجود وب سایت‌های عالی فراوان، بسیار ساده است. اگر شما احساس سرریز شدن می‌کنید، چند دقیقه را استراحت کنید و به دنبال تعدادی آهنگ عالی به زبان خارجی به صورت آنلاین بگردید.

۳. کتابی جالب بخوانید

آیا شما می‌دانستید که سِری‌های هری پاتر به بیشتر از ۶۰ زبان ترجمه شده است؟ یا این‌که سه‌گانه‌ی Hunger Games‌ به بیش از ۲۵ زبان ترجمه شده است؟ اگر شما می‌خواهید که بنشینید و کتابی را به زبان مقصد خود بخوانید، لازم نیست خواندنی تکنیکی یا ناشناخته باشد! شما همیشه می‌توانید تعدادی از کتاب‌های مورد علاقه و مشهور را بخوانید تا زبان را در محیطی آشناتر تجربه کنید.