یادگیری زبان لازمه زندگی امروز

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد دلایلی را ارائه می دهد که بدانید چرا یادگیری زبان لازمه زندگی امروز می باشد. این مقاله را به هیچ وجه از دست ندهید تا انگیزه لازم را پیدا کنید.

یادگیری زبان لازمه زندگی امروز
یادگیری زبان لازمه زندگی امروز

 اما چرا یادگیری زبان لازمه زندگی امروز است؟

برای هر زبانی که می آموزید، شما تا پنج سال زوال عقل را عقب می‌اندازید

تحقیق انجام شده توسط دانشگاه یورک در تورنتو دریافت که یادگیری زبانی جدید اثری قوی روی مغز دارد و حتی زوال عقل را به تعویق می‌اندازد. تحقیق دریافت آن‌هایی که زبانی جدید را یاد گرفتند به طور متوسط پنج سال بعد از آن هایی که فقط به زبان بومی خود صحبت می‌کردند به زوال عقل دچار شدند. قبل از این که برای سالم نگه داشتن عقل خود به دنبال داروهای بازدارنده باشید، به راحتی یادگیری زبان را در فکر داشته باشید!

پول بیشتری به دست بیاورید

البته همه چیز درباره ی پول نیست، و علاوه بر به دست آوردن پول زیاد، دلایل بسیار زیاد دیگری برای یادگیری یک زبان وجود دارد. اگرچه، این حقیقت که یادگیری زبانی دوم سالانه به طور متوسط ۲ درصد به حقوق افراد اضافه می‌کند می‌تواند شما را به یادگیری زبان به عنوان راه حلی برای سال نو ترغیب کند. اگرچه شاید ۲ درصد خیلی زیاد به نظر نرسد، در طولانی مدت کاملا به آن می‌افزاید. به یاد داشته باشید زبانی که شما تصمیم به یادگیری اش می کنید روی مقدار درآمد شما اثر دارد.

شانس بهتری برای استخدام خواهید داشت

توانایی فهمیدن و صحبت به زبان دوم حیطه‌ی بسیار گسترده تری از موقعیت های استخدام را برای شما فراهم می کند و باعث می شود تا رزومه ی شما در بین صدها رزومه ی دیگر بدرخشد. وقتی شما لیست های مربوط به شغل را می‌گردید، اغلب ‘صحبت به زبان دوم’ را اگر نه یک مهارت مورد نیاز، به عنوان یک مهارت مطلوب خواهید یافت. امروزه و در این دوره، کارفرمایان، کارمندانی با تجربه می‌خواهند که فرهنگ‌های دیگر را متوجه شوند.

بازدهی و خوشحالی شما افزایش خواهد یافت

اگر انگیزه‌ی‌تان برای یادگیری یک زبان بر اساس هر دلیل دیگری است، انجامش بدهید چون باعث می‌شود شخصاً شادتر و کارآمدتر شوید! یادگیری زبانی جدید کمکتان می‌کند مشکلات را حل کنید، چند کار را همزمان انجام دهید، تصمیم بگیرید و حافظه‌ و گستره‌ی توجهتان را بهبود می‌بخشد. همچنین حس خوشی شما را افرایش می‌دهد.