افسانه ای در آموزش زبان: speaking تنها مهارت مهم زبان است

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یک افسانه ای در آموزش زبان: speaking تنها مهارت مهم زبان است را مورد نقد قرار می دهد. اگرچه Speaking یک مهارت بسیار مهم است اما listening هم به همان اندازه اهمیت دارد. این مطلب را از دست ندهید.

افسانه ای در آموزش زبان: speaking تنها مهارت مهم زبان است
افسانه ای در آموزش زبان: speaking تنها مهارت مهم زبان است

اما افسانه ای در آموزش زبان: speaking تنها مهارت مهم زبان است :

این احتمالاً پرتکرارترین نصیحتی است که به زبان آموزان می‌شود. شما این را از زبان بیشتر معلمان می شنوید.

هدف بیش تر معلمان زبان این است که به زودی و تا جایی که امکان دارد باعث صحبت کردن شما شوند. آن ها بر این باورند که باید در طول برگزاری کلاس ساکت باشند، چون شاگردانشان باید موقعیت صحبت داشته باشند.


حقیقت:

صحبت، تقلید کردن است. وقتی شما به زبان خود صحبت می کنید، گرامر، لغت و تلفظ خود را نمی سازید. شما از گرامر، لغت و تلفظ مشابه مردم اطراف خود استفاده می کنید.
به طور مشابه، وقتی سعی می کنید تا به زبانی خارجی صحبت کنید، هدف شما این است که گرامر، لغت و تلفظ گویشوران بومی را تقلید کنید، به این هدف که روش صحبت کردنتان درست و طبیعی باشد.

به طور کامل واضح است که برای صحبت همانند گویشوران بومی، شما باید چیزهایی را که می گویند، بشنوید و آن چیزهایی را که می نویسند، بخوانید. وقتی شما این کار را انجام دهید، لغات و ساختارهای گرامری جدیدی را می آموزید که با استفاده از آن ها می توانید افکار خود را ابراز کنید.
در مقابل، اگر شما آن نصیحت معروف را دنبال کنید و به جای شنیدن و خواندن روی صحبت کردن تمرکز کنید، لغات و ساختارهای جدید کم تری را خواهید آموخت، و مانند خیلی از زبان آموزان، با لغات و گرامر محدود خود گیر خواهید افتاد.


مزایای صحبت کردن

در حالی که تمرین صحبت کردن، لغات یا گرامر شما را ارتقا نمی دهد، کمی مزایای مهم را ارائه می کند:

• به پیشرفت سلیس شدن شما کمک می کند (دانش گرامر، لغت، و تلفظ شما را از ‘حافظه ی کند’ به ‘حافظه ی سریع’ انتقال می دهد – با این حال، اول شما باید از طریق ورودی، چیزی را در ‘حافظه ی کند’ خود بگذارید)
• برقراری ارتباط به زبانی خارجی کاملاً مهیج است و شما را برای ادامه ی یادگیری باانگیزه می کند

• این به شما کمک می کند تا خلاءها را در لغات و گرامر خود به نمایش بگذارید (آن چه را که نمی دانید به شما نشان می دهد و شما را تشویق می کند تا به دنبال آن بگردید)