آموزش زبان به گروه‌های مختلف زبان‌آموزان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در برنامه های خود آموزش زبان به گروه‌های مختلف زبان‌آموزان را همیشه داشته است. اما آموزش زبان به هر گروه سنی و هر گروه تحصیلی می تواند نیاز های خاص خود را داشته باشد. بهترین روش این است که برای هر گروه برنامه ریزی ویژه ای انجام شود.

آموزش زبان به گروه‌های مختلف زبان‌آموزان
آموزش زبان به گروه‌های مختلف زبان‌آموزان

اما آموزش زبان به گروه‌های مختلف زبان‌آموزان چگونه انجام می شود

بیایید با یکسری گروه‌های مختلف دانش‌آموزان دیدار کنیم، کمی بیشتر درباره‌ی انگیزه‌هایشان یاد بگیریم و کاوش کنیم که آیا انگیزه‌های مختلف چگونگی یادگیری دانش‌آموزان را تغییر می‌دهد. ممکن است برخی از این زبان‌آموزان را در کلاس‌های خود تشخیص دهید…

۱- زبان‌آموزان بالغ

این دانش‌آموزان زبان را برای تفریح یا دلایل شخصی یاد می‌گیرند. ممکن است به خاطر مسافرت، دلایل اجتماعی یا خانوادگی باشد یا احتمالاً یادگیری بهتر انگلیسی برای آن‌ها پله‌ای در شغل‌هایشان می‌سازد. همچنین زبان‌آموزان بالغی وجود دارند که ممکن است انگلیسی را به خاطر ملزومات مهاجرتی بیاموزند.

برای مثال با آلیس ۲۳ ساله آشنا شوید. وی تصمیم گرفت انگلیسی را یاد بگیرد تا بتواند با افراد جدید آشنا شود و تعامل بامعناتری با همسایگان انگلیسی‌زبان خود داشته باشد. وی‌ می‌گوید: «من خیلی خجالتی بودم و اعتماد به نفس زیادی در صحبت با مردم نداشتم اما یادگیری زبان به من کمک کرد تا با بقیه ارتباط برقرار کنم و انسان‌های جدید را ملاقات کنم. من خیلی تغییر کرده‌ام.»

۲- زبان‌آموزان حرفه‌ای

این زبان‌آموزان عمدتاً در انواع برنامه‌های انگلیسی رسمی‌تر هستند و زبان را یاد می‌گیرند تا به مراحل مهم و مشخصی همچون ارتقای شغلی در حرفه‌ی کاری خود دست یابند. کارفرمای آن‌ها حتی ممکن است مخارج یادگیری آن‌ها را نیز بپردازد و یا آن‌ها هزینه‌ی درس‌هایشان را باز می‌گردانند.

۳- زبان‌آموزان دانشگاهی

یادگیری زبان لازمه‌ای برای بسیاری از برنامه‌های مدارس است و دانش‌آموزان این را در کالج یا دانشگاه ادامه خواهند داد. بسیاری از این دانش‌آموزان، انگلیسی را با یک دوره‌ی رسمی یاد خواهند گرفت که آزمون‌های آزمایشی را برای سطوح بالا پیشنهاد می‌دهند.