یادگیری زبان: ۴ راه آسان برای بهبود مغزتان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد قصد دارد کمی خارج از چارچوب عمل کند. یادگیری زبان: ۴ راه آسان برای بهبود مغزتان را بیان کند که می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

یادگیری زبان: 4 راه آسان برای بهبود مغزتان
یادگیری زبان: ۴ راه آسان برای بهبود مغزتان

پس با هم یادگیری زبان: ۴ راه آسان برای بهبود مغزتان را بیشتر بشناسیم

برای اینکه یک زبان را به طرزی مؤثر یاد بگیرید و آن مزایا را تجربه کنید، باید مراقب حیاتی‌ترین عضو بدن باشید تا عملکرد را افزایش دهید. با در نظر داشتن آن مطلب، در اینجا به فهرست خود درباره‌ی چیزهایی که باعث پیشراندن مغز می‌شوند و شما باید آن‌ها را بدانید اشاره می‌کنیم:

۱- ورزش

ورزش برای سلامتی فیزیکی و همچنین سلامت روانی شما خیلی خوب است. بدن شما با ورزش منظم فاکتورهای نوروتوروپیک گرفته شده از مغز را تولید می‌کند که به افزایش توانایی یادگیری و عملکرد حافظه‌ی شما کمک می‌کند. چرا این قضیه را با گوش کردن به یکسری آهنگ‌های انگلیسی در حین برنامه‌ی ورزش روزانه، حتی سودمندتر نیز نکنیم؟ تحقیق ما نشان می‌دهد که گوش دادن به موسیقی با متن انگلیسی به شما در حفظ انگیزه کمک می‌کند!

  1. خواب

در حالی که شاید ترغیب شوید تا دیر وقت بیدار بمانید و انگلیسی یاد بگیرید، اگر به طور کافی استراحت نکنید احتمالش بسیار کم است که چیزها یادتان بماند. خواب کامل شب به طور مرتب و روزانه کلید اصلی این است که عملکرد مغز خود را در بهترین حالتش نگه دارید. در واقع، مجله‌ی سلامت گزارش کرد که محققان فکر می‌کنند خوابیدن با این که ما چه قدر خوب می‌توانیم اطلاعات را در مغز سازمان‌دهی کنیم، مرتبط است.

۳- خنده

خنده نه تنها بهترین دارو است بلکه برای حافظه نیز فوق‌العاده می‌باشد! وقتی می‌خندیم، بخش‌های چندگانه‌ی مغزمان درگیر می‌شوند. چه به خودتان بخندید، با دوستانتان بخندید یا در حین تماشای فیلم انگلیسی‌زبان دلخواه خود بخندید، آرامش کسب می‌کنید و متوجه می‌شوید که مجبور نیستید همه چیز را جدی بگیرید- ایرادی ندارد که خوش بگذرانید. در حقیقت برای یادگیری‌تان خوب است!

۴- خوراک سرپایی

صرفنظر از پرزهای چشایی‌تان، غذایی برای مغز وجود دارد که به عنوان اسنک بخورید. برای مثال آجیل منبع فوق‌العاده‌ای برای منیزیوم است که بر اساس مجله‌ی سلامتی با حافظه‌ی تقویت‌شده ارتباط دارد. غذاهای دیگری که برای مغز شما خوب هستند شامل تمشک جنگلی و ماهی‌های چرب می‌شوند، که پر از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که گنجایش مغز را افزایش می‌دهند.