آموزش زبان با TED Talks

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این بار قصد دارد سایتی را به شما معرفی کند که تخصصی برای زبان نیست اما یک منبع فوق العاده برای آموزش زبان انگلیسی با ویدیو های آموزنده ، جالب و علمی است. آموزش زبان با TED Talks شاید برای بسیاری از شما آشنا باشد. سایت TED Talks را خیلی از ما دیده ایم و با سخنرانی های زیبای این سایت آشنا هستیم. بسیاری از آنها دوبله شده اند و حتی تا حدی آموزنده بوده اند که به زبان فارسی در صدا و سیما پخش شده اند.

آموزش زبان با TED Talks
آموزش زبان با TED Talks

TED Talks چیست؟

سایت TED که یک موسسه غیر انتفاعی است در سال ۱۹۸۴ کار خود را با هدف پخش سخنرانی های تاثیر گذار شروع کرد. موسسین این وب سایت Richard Wurman و Harry Marks بودند و در ابتدا بیشتر به سخنرانی هایی توجه می شد که تکنولوژی و طراحی می پرداختند. اگرچه بیشتر سخنرانی ها در بریتیش کلمبیا برگزار می شوند و اما در آسیا و اروپا نیز سخنرانی های زیادی توسط TED Talks انجام می گیرد.

اما چرا آموزش زبان با TED Talks یک راه هوشمندانه است؟

ویدیو های بسیار زیاد وب ست به همراه زیرنویس و یا Transcribe و یا متن ویدیو ها

انگیزشی بودن بسیاری از فیلم ها و ایجاد علاقه در زبان آموزان برای دنبال کردن موضوعات

وجو چندین زبان همانند چینی ، انگلیسی و اسپانیایی در وب سایت

کوتاه مدت بودن سخنرانی ها ( حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ) و خسته نشدن شما از ویدیو ها

تلاش سخنران ها برای جذب مخاطب ( سایت TED خود سعی می کند سخنرانی هایی را انتخاب کند که قبلا امتحان پس داده اند و مورد استقبال قرار گرفته اند) همین مسئله کار شما را آسان تر خواهد کرد و زمان کمتری را برای جستجو هدر می دهید.

ما به همه زبان آموزان توصیه می کنیم حتما از ویدیو های TED Talks استفاده کنند و آموزش زبان با TED Talks را نیز به سبد یادگیری خود اضافه کنند.