یادگیری زبان چینی با سرگرمی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یادگیری زبان چینی با سرگرمی را یکی از روش های بسیار مفید برای آموزش زبان چینی می داند. زبان آموزان چینی می توانند با این روش ها بازدهی یادگیری زبان چینی خود را چندین برابر کنند. پس با ما همراه باشید.

یادگیری زبان چینی با سرگرمی
یادگیری زبان چینی با سرگرمی

اما یادگیری زبان چینی با سرگرمی چگونه انجام می شود:

یادگیری زبان چینی در سنگاپور می تواند سرگرمی زیادی را برای شما به ارمغان آورد! سبک یادگیری شما هر چه که باشد – خواندن، گوش کردن یا صحبت کردن، گزینه های یادگیریِ زیادی برای شما وجود دارند که از میان آن ها انتخاب کنید. به دلیل کاراکترها، آواها و تلفظ های چینی، مردم اغلب فکر می کنند که یادگیری زبان چینی آن قدر سخت است که آن ها حتی نمی خواهند برای یادگیری اش تلاش کنند. با این حال، این مقاله این جا است تا به شما بگوید که یادگیری زبان چینی از خیلی جهات می تواند جالب و خیلی سودآور باشد. چینی چینی زبانی است که شما همیشه در حال یادگیری اش خواهید بود. هر چیزی امکان پذیر است، احساس خود را دنبال کنید و به رویاهایتان برسید!

یادگیری زبان چینی با دوستان

شرکت در کلاس های چینی به همراه دوستان به طور مسلم سرگرم کننده تر خواهد بود – شما موقع گیر آوردنِ فرصت برای تمرینِ صحبت به این زبان هم در داخل و هم خارج از کلاس بیش تر یاد گرفته و دایره ی لغات خود را هم تقویت می کنید. دوستان خود را همراه سازید و از آن ها بخواهید تا در ثبت نام کلاس چینی به شما ملحق شوند. تمرین مداوم سهم بسیار زیادی را در یادگیری یک زبان جدید دارد. در نتیجه، شما با همراه کردن دوستان خود، نه تنها فرصت یادگیری از هم را خواهید داشت، بلکه موقع خندیدن به اشتباهات یکدیگر هم به شما خوش می گذرد! همچنین یک روش عالی برای تمرین مهارت های نوشتاری خود این است که در رسانه ی اجتماعی با دوستانتان به زبان چینی گپ بزنید. این هر دوی مهارت های ریدینگ و رایتینگِ شما را به زبان چینی تقویت می کند، که یک اساس عالی برای سفر مهیج‌تان است.

وفور منابع یادگیری

یادگیری زبان چینی سحرآمیز است – به محض این که شما شروع می کنید، هرگز نمی خواهید که متوقف شوید. فقط به نمونه ها و دست برگ ها نچسبید، به دنبال گنج های موجود باشید.

به خصوص در سنگاپور که بیش از ۷۰% از جمعیت زبان چینی را تمرین می کنند، حطیه ی گسترده ای از منابع آموزشی در اختیار شما قرار می گیرد که از بین آن ها انتخاب کنید. مبتکر باشید، در اینترنت جستجو کنید و یادگیری خود را افزایش دهید. شما با منابع بی پایان می توانید خیلی از فعالیت های سرگرم کننده مانند آزمونک ها یا بازی با لغات مانند hangman را امتحان کنید. شما می توانید حتی یک چالش ۴۰ روزه را به خود بدهید و هر روز یک نوشته ی چینی را به عنوان پست در رسانه ی اجتماعی بگذارید. هدف تمام این ها تقویت خواندن، نوشتن و تلفظ لغات چینی خود است. سبک یادگیری شما هر چه که باشد، همیشه منابعی برای یادگیری وجود دارند که می توانید پیدا کنید. شما همچنین می توانید با اعتبارِ SkillsFuture‌ در کلاس های چینی ثبت نام کنید و نکات و توصیه های بیش تری را درباره ی چگونگیِ یادگیریِ بهتر زبان چینی کسب کنید.

فیلم به زبان چینی

یک روش واقعاً سرگرم کننده برای یادگیری زبان چینی تماشای فیلم و کارتون به چینی با نوشته های چینی و الفبای لاتین و زیرنویس انگلیسی است. این روشی عالی برای ساختن و افزایش یادگیری زبان چینی شما است. در اینترنت جستجو کنید، فیلم های چینی را دانلود کرده یا اجاره کنید – فیلم های مورد علاقه ی خود را انتخاب کرده و آن ها را به زبان چینی تماشا کنید. در واقع، فیلم های کودکان منبعی عالی برای مبتدیان هم هستند! این فیلم ها را با دوستان خود در آخر هفته ها تماشا کنید و می توانید همه با هم زبان را یاد بگیرید. چه چیزی می تواند بهتر از گذراندن یک شب در بیرون با دوستان خود و یادگیری زبان چینی هم باشد؟ وقتی شما بتوانید شروع کنید به فهمیدن تعدادی از جملات گفته شده در فیلم، به خاطر رضایت زیادی که با خود به همراه می آورد، شگفت زده خواهید شد.

بیرون غذا خوردن – به سبک چینی

یادگیری چینی سفری جالب و جذاب است. کار سختی است اما در انتها ارزشش را دارد، شما صرفاً به کمی الهام و انگیزه برای تقویت تجربه‌ی یادگیری خود نیاز دارید. خودتان را به چالش بکشید . غذایی خوشمزه در رستورانی چینی میل کنید. عصری لذتبخش با دوستانتان خواهد بود! شما می‌توانید با یکدیگر به زبان چینی صحبت کنی، غذای‌تان را به زبان چینی سفارش بدهید، چگونگی استفاده از چوبک‌های غذاخوری را یاد بگیرید و خوارک‌هایی را امتحان کنید که به طور عادی در رژیم غذایی خود نخواهید داشت. غذا همیشه بهترین انگیزه برای تجربه‌ی یادگیری است!