یادگیری چند زبان در آن واحد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب بررسی می کند که آیا یادگیری چند زبان در آن واحد امکان دارد و بهتر است چه طور انجام شود. پس با ما باشید.

اما یادگیری چند زبان در آن واحد چگونه انجام می شود:

یادگیری چند زبان در آن واحد
یادگیری چند زبان در آن واحد

۱- زبانهای درست را انتخاب کنید
وقتی صحبت از ساختار، گرامر یا سختی در یادگیری می‌شود، تمام زبان‌ها مشابه نیستند. بعضی‌ها خیلی مشابه هستند، مانند انگلیسی و فرانسوی، در حالی که بقیه کاملاً دو جهان متفاوت هستند – مانند ایتالیایی و کره‌ای. وقتی شما در حال یادگیری چند زبان هستید، جفت کردن یک زبان ‘راحت’ – زبانی که شباهت‌های زیادی با زبان بومی شما دارد – و یک زبان ‘سخت’ ایده‌ی خوبی است. احتمالات این‌ها هستند که آن‌ها خیلی متفاوت از یکدیگر خواهند بود و این که باعث می شود از قاطی کردن آن‌ها با یکدیگر هم جلوگیری شود.

۲- زمان اختصاص دهید
انتظار نداشته باشید که چند زبان را در طی یک روز/ هفته/ هر دوره‌ی زمانی دلبخواهی دیگری بیاموزید. اگر روش یادگیری رمزآلودی به شما قول داده شده است که زبانی که در یک قالب زمانی ثابت بیاموزید، باید به این قضیه شک کنید. یادگیری مهارتی جدید وقت می‌برد، پس صبور باشید و سخت کار کنید! شما باید از یادگیری بیش از دو زبان به طور همزمان هم خودداری کنید – شما تنها توانایی‌هایی محدود دارید و اگر سعی کنید بیش از حدّ انجام دهید، یادگیری‌تان زیان می‌بیند.

۳- یک هستهی مرکزی بسازید
یادگیری یک زبان شامل بیش از فقط فهم تعدادی عبارات اصلی یا سر در آوردن از قوانین گرامر می‌شود. هر روز تعداد کمی لغات را در لیست چیزهای حفظی بیفزایید، به علاوه‌ی جنبه‌هایی مانند مشخصه‌های صداها یا ساختارهایی که قسمت مهمی از آن زبان هستند.

۴- آن را به عادت تبدیل کنید
در نهایت، یادگیری زبان، به خصوص یادگیری چند زبان، همیشه به راحتی یاد گرفته نمی‌شود. تمرین روزانه مهم است تا عادات یادگیری خود را به حداکثر برسانید و آنچه را که به یاد سپردید، نگه دارید. حداقل مقدار زمان را که می‌دانید می‌توانید هر روز از پس آن بر بیایید، به این کار اختصاص دهید، به جای آن که سعی کنید ماراتن های گاه به گاه از حفظ کردن‌های وسیع را انجام دهید.