یادگیری انگلیسی در تعطیلات

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد نحوه یادگیری انگلیسی در تعطیلات را با راهکار هایی جالب برایتان به نمایش می گذاریم. پس سعی کنید از زمان خود بهترین استفاده را ببرید.

یادگیری انگلیسی در تعطیلات
یادگیری انگلیسی در تعطیلات

چگونه یادگیری انگلیسی در تعطیلات را تجربه کنیم؟

بعضی از کارهایی که می توانید انجام دهید

  • مهارت های لیسنینگ خود را گسترش دهید (با گوش کردن به کاست های داستانی یا تماشای ویدئوهای انگلیسی زبان)
  • اسپیکینگ را تمرین کنید (اگر می توانید کسی را پیدا کنید که با او انگلیسی صحبت کنید، در غیر این صورت والدین خود را به این کار راضی کنید!)
  • تمرین های لغت را انجام بدهید (به تمرین های این سایت رجوع کنید)
  • تمرین های گرامر را انجام بدهید (امروزه سایت های تمرین گرامر زیادی در اینترنت وجود دارد)
  • بنویسید (درباره ی آن چه که می توانید بنویسید تعدادی ایده پیدا کنید)

 

اهمیت ریدینگ

 

تمام پیشنهادات لیست بالا می توانند مفید باشند، اما احتمالاً بهترین کار برای انجام دادن در تابستان این است: خواندن. خواندن به انگلیسی می تواند دایره ی لغات شما را افزایش دهد، باعث پیشرفت در هجی کردن شود، در یادگیری گرامر به شما کمک کند، و شما را به نویسنده ای بهتر تبدیل کند. خواندن کتاب های انگلیسی و بحث کردن درباره ی آن ها به زبان خود با والدین تان روش خوبی است تا فهم خود را از عناصر داستان افزایش دهید ‌- برای مثال، نویسندگان چگونه صحنه ای را توصیف می کنند، شخصیت های جالب و باور پذیر خلق می کنند، طرح داستان را جلو می برند، درون مایه ای را کشف می کنند و غیره.

 

احتمال دارد که عجیب به نظر برسد، اما اگر شما کتاب های خوبی به زبان خود بخوانید – هم داستانی هم غیر داستانی – در انگلیسی هم به شما کمک خواهد کرد‌. دلیلش این است که خواندن مشابه هر مهارت دیگر است – شما هر چه بیش تر تمرین کنید، بهتر می شوید. خواندن همچنین دانش شما را درباره ی جهان اطراف افزایش می دهد، و موقعی که خواستید موضوعات مختلف را در مدرسه ی خود مطالعه کنید می‌تواند به شما کمک کند. و یک بار دیگر، مورد بحث قرار دادن آن چه که می خوانید به زبان خود با والدین تان به شما کمک خواهد کرد تا فهم خود را عمیق کنید.

 

تمام این ها دلایل خوبی برای خواندن هستند، اما مهم ترین دلیل این است که خواندن می تواند فعالیتی لذت بخش باشد – به خصوص موقعی که شما آن چه را می خوانید خودتان انتخاب کنید.

 

روش بسیار مفید دیگرِ آماده شدن برای سال جدید در مدرسه این است که متوجه شوید در دوره ی بعد چه موضوعاتی در کلاس هایتان آموزش داده می شوند؛ برای مثال، در علوم یا علوم انسانی.