یادگیری زبان فقط با تمرین میسر است

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بر این عقیده است که یادگیری زبان فقط با تمرین میسر است. اگر شما فکر می کنید چرا اینگونه است پس به ادامه این متن توجه کنید.

یادگیری زبان فقط با تمرین میسر است
یادگیری زبان فقط با تمرین میسر است

چرا یادگیری زبان فقط با تمرین میسر است

زبان آموزان بعد از گذراندن چند ترم، از یادگیری زبان لذت می‌برند و مطمئن هستیم یک دلیلش اینست که موفقیت داشته‌ایم. آنها یقیناً الان به نسبت زمانیکه دانش‌آموز دبیرستان بوده اند از یادگیری زبان بیشتر لذت می‌‌برند. در آن روزها هیچ علاقه‌ی قوی‌ای نسبت به برقراری ارتباط به زبان در میان زبان آموزان وجود نداشته است. اما امروز ماجرا فرق می کند. امروز بیشتر افراد دوست دارند حداقل یک زبان خاری را بدانند.

آن مسئله امروز فرق می‌کند. حتی برای زبانی مانند کره‌ای که اصلاً به سختی صحبت می‌کنند، ترجیح می‌دهند بجای صحبت به انگلیسی با کره‌ای دست و پنجه نرم کنند. از انجام آن لذت می‌برند و برایشان مهم نیست که تازه کار به نظر برسند. بنابراین از یادگیری زبان‌ها لذت می‌برند و متوجه هستند که ممکن است دردسری باشد که ارزشش را دارد. یادگیری زبان در ابتدا ممکن است تکلیفی ترسناک به نظر برسد به این معنا که شامل کار سخت و آسیب رساندن به غرورمان می‌شود.

زبان آموزان متقاعد شده‌اند که لازمه‌ی دست یابی به هر چیزی در یادگیری زبان، و غلبه بر موانع، تمرین کردن است. وقتی آنها می خواهند زبانی را به قصد بالا بردن سطحشان یاد بگیرند، و آن را موشکافانه بررسی کنند، باید متعهد شوند تا آن را به مدت حداقل سه ماه تقریبا هر روز انجام دهند. افراد زیادی را می‌بینم که هفته ای یک بار یا حتی هر روز به کلاس می‌روند، اما هیچ پشت کاری به دست نمی‌آورند. آن ها یادگیرنده‌هایی منفعل هستند، که در مسیر یادگیری قرار می‌گیرند. آن ها یادگیرنده‌هایی‌ متفکر، با انگیزه، و با شدت بالا نیستند. آن‌ها به احساس سبک‌بالی و مرحله ی شکافتن نمی رسند.

ما فکر می ‌کنیم که حالا شما می‌توانید بگویید که همه‌ی‌افراد انگیزه ی صحبت کردن به یک زبان خارجی را ندارند. اما اگر زبان آموز با انگیزه نیست چرا اصلا از همان اول زحمت کلاس زبان رفتن را به خود بدهد. اگر شما می‌خواهید وقت بگذارید، آن را با شدت انجام بدهید. عادات مربوط به پشت کارتان را ارتقا بدهید.