راز موفقیت در یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد استراتژی های مختلف در یادگیری زبان را برای زبان آموزان ارائه داده است. امروز می خواهیم به رازی اشاره کنیم که همه ما می دانیم ولی شاید به آن توجه نکنیم. راز موفقیت در یادگیری زبان کاملا قابل دستیابی است اگر برای آن وقت بگذارید. پس برای اینکه این راز را بدانید و بفهمید چگونه می توانید به آن دست پیدا کنید به ادامه این مطلب توجه کنید.

راز موفقیت در یادگیری زبان
راز موفقیت در یادگیری زبان

راز موفقیت در یادگیری زبان این است که صبور باشید

بسیاری زبان آموزان نا‌امید زبان را می‌بینم که چون لغات را فراموش می‌کنند ناراحت می‌شوند. ناراحت می‌شوند چون متوجه مطلب نمی‌شوند. حتی بعد از بارها گوش دادن به محتوای یکسان، درک بخش مشخصی، مشکل باقی می‌ماند… این کاملاً طبیعی است. بیشتر اینکه دفعات بعد نیز آنچه را می خواهید بیان کنید، سخت خواهید یافت.

مهم است که بدانید مغز دائماً در حال یادگیری است. دائماً یاد می‌گیرد، تغییر می‌کند و خود را تجدید می‌کند. البته این کارها را طبق برنامه‌ی خود انجام می‌دهد. پس فقط به خاطر اینکه چیزی را مطالعه کردید دلیل نمی‌شود که قرار است آن را یاد بگیرید. باید قبول کنید که این اتفاق در یک شب رخ نمی‌دهد. ممکن است برای درک عمیق چیزهایی مشخص شش ماه زمان لازم باشد. ما تقریباً بدون آنکه متوجه شویم (و این حس را داشته‌ایم) بر می‌گردیم سراغ متنی که ماه‌ها پیش با آن درگیر بوده‌ایم و به یکباره برایمان کاملاً واضح می‌شود.

به همین شکل در هنگام صحبت کردن هم لحظاتی از پیروزیِ بزرگ دارید، در هنگامیکه در وسط صحبت هستید و قادر می‌باشید ایده‌هایتان را دقیقاً همانطور که می‌خواهید بروز دهید. شاید در روز بعد خیلی موفق نباشید اما این فرآیندی بسیار تدریجی است. واضح نیست که مغز چه کلمات یا ساختارهایی از زبان را اول یا بعداً یاد می‌گیرد، پس فقط باید صبور بوده و اعتقاد داشته باشید که آنچه انجام می‌دهید به نتیجه‌ی مطلوب ختم خواهد شد.

افکار منفی نداشته باشید

افکار منفی مثل آنچه که در هنگام فراموش کردن چیزی یا درک نکردن چیزی به شما دست می‌دهد، بر روی فرآیند یادگیری اثر تخریبی زیادی دارند. ما متخصص اعصاب نیستم اما احساسات بسیاری در روند یادگیری مغز دخیل است، برای همین بسیار مهم است که منفی نبوده و صبور باشیم. متوجه باشید که راهی طولانی و احتمالاً لذتبخش است اما راهی است که قطعاً به روانی در بیان ختم می‌شود. روانی در بیان لزوماً به معنای کمال نیست، پس اگر انتظار کمال را ندارید اما منتظر پیشرفت دائم هستید، می‌توانید صبور باشید.

برای دانستن بیشتر در راز موفقیت در یادگیری زبان با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.