یادگیری زبان وقتی سرتان شلوغ است

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به مواردی اشاره می کند که یادگیری زبان وقتی سرتان شلوغ است را برایتان آسان تر می کند.

یادگیری زبان وقتی سرتان شلوغ است
یادگیری زبان وقتی سرتان شلوغ است

راه هایی برای یادگیری زبان وقتی سرتان شلوغ است

۱. در اتوبوس یا مترو

رفت و آمد اغلب قسمت جدایی ناپذیر روز ما است. وقتی ما به محل کار رفت و آمد می‌کنیم، اغلب با موبایل یا تبلت وقت خود را در دنیای شبکه های اجتماعی می‌گذرانیم. چرا مقداری از آن وقت رفت و آمد را صرف یادگیری ‌نکنیم. بیایید تصور کنیم که مسیر به محل کار با قطار یا اتوبوس ۲۰ دقیقه است. یعنی ما هر روز موقع رفت و برگشت به محل کار تقریبا ۴۰ دقیقه وقت مطالعه داریم. علاوه بر آن، اگر ما در طول یک هفته ی کاری به آن فکر کنیم، در واقع از ۳ ساعت وقت مطالعه ‌فراتر می‌رود . احتمالش هست که حتی وقتی شما فکر می کنید همین الان باید به سر کار بروید وقت خود را برای مطالعه پیدا کنید. و دانستن این که شما دارید روی مهارتی جدید و با ارزش کار می‌کنید تا چه اندازه راضی کننده خواهد بود؟ (یک راهنمایی: خیلی!)

۲. وقتی در حال آشپزی هستید

وقتی ما منتظر آن ظرف سوپ خوب و بزرگ و خانگی هستیم تا آشپزی خود را تمام کنیم، چرا از آن نیم ساعت برای دوره ی بعضی درس ها استفاده نکنیم؟ به این روش،‌‌بعد از این که شما میز را چیدید و نشستید، می توانید از خوردن باقی غذا و بعدازظهر خود‌ به همراه آن هایی که دوستشان دارید، لذت ببرید و بدانید که کمی به صحبت‌ به زبان انگلیسی با اعتماد به نفس، نزدیک تر شده اید. که، ما فکر می‌کنیم، یه برد دو طرفه است.

۳. در صف ایستادن، اتاق های انتظار، و قرارهای با تاخیر

شاید شما ۱۵ دقیقه را در ماشین منتظر بچه ها می‌ مانید تا از مدرسه بیرون بیایند. شاید شما کار پیغام رسانی را انجام می‌دهید که به دقایق بسیار گذرانده شده در صف می‌افزاید. یا شاید بهترین دوست شما همیشه برای قرار قهوه دیر می‌ رسد. پیشنهاد ما این است که از آن دقایق به عنوان یادگیری زبان خود استفاده کنید. واحد درسی ما بر مبنای تمرین هایی طراحی شده است که شما می‌توانید در طول روز آن ها را کامل کنید و کم کم سطح انگلیسی خود را بهتر کنید.