یادگیری زبان اسپانیایی در عمل

آموزشکاه زبان ایران آکسفورد به یادگیری زبان اسپانیایی در عمل و روش های عملی برای آموزش سریعتر زبان اسپانیایی اشاره می کند. پس با ما همراه باشید تا این موارد را در ذهن بسپارید و از آنها استفاده کنید.

به یادگیری زبان اسپانیایی در عمل و روش های آن توجه کنید:

یادگیری زبان اسپانیایی در عمل
یادگیری زبان اسپانیایی در عمل

۱- از یک کشور اسپانیایی زبان دیدن کنید.

اگر شما تعدادی عبارات مکالمه ایِ اصلی دارید، سفر به مکانی که زبان گفتاریِ اصلی آن اسپانیایی است، می تواند در یادگیری و فهم سریع تر زبان به شما کمک کند.
فرایند غوطه ور سازی احتمالاً سریع ترین روشِ یادگیری هر زبان است. اگر شما درباره اش فکر کنید، این همان روشی است که زبان اول خود را یاد گرفتید. احتمال دارد که شما خیلی قبل تر از رفتن به مدرسه و یادگیری قوانینِ گرامر این را می دانستید که چه طور صحبت کنید. شما خیلی قبل تر از این که خواندن و نوشتن را بیاموزید، (کم و بیش) به درستی صحبت می کردید.
اگر شما بخواهید در یک زبان مکالمه برقرار کنید غوطه ور سازی جواب می دهد. با این حال، به شما آموزش نخواهد داد که چه طور بخوانید و بنویسید. شما همچنان باید هجی و گرامر را بیاموزید، اما اگر شما از قبل بدانید که چه طور صحبت کنید این احتمالاً راحت تر خواهد بود.
تعدادی مدارس و برنامه ها در کشورهای اسپانیایی زبان وجود دارند که شما را قادر می سازند تا از طریق غوطه وری و همچنین موقع تجربه ی فرهنگ اسپانیایی یا لاتین، اسپانیایی را بیاموزید. اگر شما نتوانید از عهده ی سفر به خارج از کشور بربیایید، روش هایی وجود دارند که می توانید به طور موثری در خانه خود را غوطه ور سازید.

۲- برنامه های تلویزیونی اسپانیایی زبان را تماشا کنید.

احتمال دارد که موقع گوش کردن به اسپانیایی در فهمیدن لغات تکی مشکل داشته باشید، و این فهمیدن صحبت شخص را برای شما سخت می کند. تماشای برنامه های تلویزیونی اسپانیایی زبان می تواند در آموزش گوش شما برای تشخیص صداها کمک کند.
برای شروع، به دنبال برنامه های تلویزیونی یا فیلم هایی بگردید که از قبل با آن ها آشنا هستید و به اسپانیایی دوبله شده اند. از آن جا که شما از قبل درباره ی آن چه که کاراکترها می گویند یک ایده ی کلی دارید، شروع می کنید به فهمیدن لغات و به طور ذاتی متوجه می شوید که منظورشان چیست.
افزودن زیرنویس های اسپانیایی علاوه بر گوش کردن به اسپانیایی می تواند به شما کمک کند تا بهتر دنبال کنید، و همچنین مغز خود را آموزش دهید تا حروف مخصوص را با صداهای مخصوص مرتبط کند.
همان طور که شروع کردید به یادگیری آن، به سراغ برنامه های تلویزیونی یا فیلم هایی بروید که تا به حال تماشا نکرده اید و آشنایی خود را امتحان کنید.

۳- با مردم اسپانیایی زبان صحبت کنید.

آن قدر در جهان افراد اسپانیایی زبان وجود دارد که لازم نیست شما به کشور اسپانیا یا آمریکای لاتین سفر کنید تا گویشورانی بومی را بیابید که مایل به برقراری مکالمه با شما باشند.
• صحبت و گوش کردن به گویشوران اسپانیایی می تواند در بهتر فهمیدن جریان مکالمه به شما کمک کند. گویشوران بومی همچنین می توانند خطاهایی را که مرتکب می شوید اصلاح کنند، قبل از این که باعث خجالت خود شده یا در آخر به دلیل این که صحبتتان بد برداشته شده است به مشکل بربخورید.
• به یاد داشته باشید که در کشورهای مختلف تلفظ های مختلف وجود دارد. یک شخص از اسپانیا خیلی متفاوت از شخصی که صحبت کردن را در مکزیک یاد گرفته است، صحبت می کند، و یک شخص از مکزیک لهجه ی متفاوتی از شخصی کلومبیایی دارد – درست همان طور که مردم بریتانیای کبیر انگلیسی را به طور متفاوتی از آمریکایی ها صحبت می کنند.
• وقتی شما تازه شروع کرده اید، احتمال دارد که بخواهید به دنبال مردمی از مکزیک یا اکوادور بگردید، چون آن ها تمایل دارند تا آرام تر صحبت کنند.

۴- به موسیقی اسپانیایی زبان گوش کنید.

چون ترانه های آهنگ ها آرام تر، و تکرار شونده تر از صحبت عادی هستند، موسیقی برای شروعِ شناسایی لغات تکی و ارتباط آن ها در ذهن خود با فرم نوشتاری، روشی خوب است. تلاش کنید تا با تکرار به آهنگ مشابه گوش کنید و همراهش بخوانید تا با تلفظ آن آشنا شوید و بتوانید ترانه ها را بفهمید.
• اگر شما رادیوی ماهواره ای دارید، می توانید ایستگاه های موسیقی اسپانیایی زیادی را به همراه ایستگاه های صحبت های رادیویی پیدا کنید. بسته به جایی که زندگی می کنید، احتمال دارد حتی قادر باشید تا یک ایستگاه رادیویی اسپانیایی زبان را در موج AM یا FM پیدا کنید.
• جدای از رادیو، شما می توانید به راحتی تعداد زیادی موسیقی اسپانیایی را آنلاین پیدا کنید. احتمال دارد که شما با یک جستجوی اینترنتی شروع کنید و به دنبال ۴۰ آهنگ برتر در یک کشور مخصوص اسپانیایی زبان بگردید، مانند مکزیک یا کلمبیا.
• تعدادی آهنگ را پیدا کنید که دوست دارید، سپس برای یافتنِ ترانه ها اینترنتی جستجو کنید. شما به آن روش می توانید همراه با آهنگ بخوانید تا بهتر با لغت نوشتاری و گفتاری در ذهن خود ارتباط برقرار کنید. به محض این که شما کمی بیش تر با زبان راحت شدید، می توانید با غوطه ورسازی خود در زبان، خیلی بیش تر بیاموزید، یا با شرکت در کلاس ها یا درس ها مهارت هایی را کسب کنید که شما را به مرحله ی بعد ببرند.

۵- زبان را در دستگاه های خود عوض کنید.

شما با استفاده از تنظیماتِ روی تلفن همراه هوشمند، کامپیوتر، یا تبلتِ خود می توانید زبان پیش فرض را از انگلیسی به اسپانیایی تغییر دهید. از آن جا که شما از قبل می دانید آیتم ها فهرست در کجا قرار دارند، این تغییر در یادگیری آن لغات به اسپانیایی کمک کننده است.
• خیلی از وبسایت ها و پایگاه های رسانه ی اجتماعی هم به شما اجازه می دهند تا زبان پیش فرض خود را عوض کنید. شما می توانید حتی زبان مرورگر وب خود را عوض کنید، یا از یک افزایه ی ترجمه ای استفاده کنید تا صفحه های وب انگلیسی زبان را به اسپانیایی ترجمه کند. اگر چه حواستان به این ها باشد، چون آن ها همیشه درست نیستند و احتمال دارد که بهترین ترجمه نباشند‌.
• شما همچنین می توانید به دنبال وبسایت های اسپانیایی زبان بگردید و تلاش کنید تا آن ها را بخوانید. خیلی از سایت های خبری همراه با رونوشتِ خبر یک ویدئو خواهند داشت، تا شما بتوانید همزمان بخوانید و گوش کنید.

۶- آیتم های خانه را برچسب گذاری کنید.

فراهم کردن یک یادآور بصری از لغت اسپانیایی برای چیزی که به صورت روزانه با آن روبه رو می شوید در نهایت آن لغت را به طور ثابت در ذهنتان نگه می دارد، و دایره ی لغات اسپانیایی بیش تری را برایتان فراهم می کند‌.
• تمام آن چه شما برای این پروژه لازم دارید یک خودکار یا ماژیک، کاغذ، و نوار است. مطمئن شوید که از یک چسبی استفاده می کنید که رنگ را از بین نبرد یا آن شیء را که رویش برچسب گذاشته اید خراب نکند، چون شما احتمالاً می خواهید که بعداً برچسب را بردارید.
• تلاش نکنید تا همه چیز را یک دفعه برچسب گذاری کنید – احتمال دارد که این کار خسته کننده باشد. ۵ تا ۱۰ آیتم را انتخاب کنید، لغت اسپانیایی را برای آن چیزها پیدا کنید، و آن ها را برچسب گذاری کنید‌. به محض این که شما آن چیزها را دانستید، برچسب ها را بردارید و به سراغ مجموعه آیتم های متفاوتی بروید. اگر شما فهمیدید که چیزی را فراموش کرده اید، فقط به عقب برگردید و آن کار را دوباره انجام دهید.

برای شرکت در کلاس زبان اسپانیایی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.