چند نکته برای شرکت در کلاس زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چند نکته برای شرکت در کلاس زبان اسپانیایی و استفاده حداکثری از کلاس ها اشاره می کند. پس اگر شما هم درکلاس های زبان اسپانیایی شرکت می کنید حتما این مطلب را دنبال کنید.

چند نکته برای شرکت در کلاس زبان اسپانیایی
چند نکته برای شرکت در کلاس زبان اسپانیایی

به چند نکته برای شرکت در کلاس زبان اسپانیایی توجه کنید:

آیا شما می خواهید یاد بگیرید که چه طور به اسپانیایی صحبت کنید؟ پیدا کردن کلاس های اسپانیایی با کیفیت بالا که هزینه ی زیادی نداشته باشد، می تواند سخت باشد.

شما می خواهید اسپانیایی بیاموزید، و تمایل دارید تا برایش وقت بگذارید، اما برای یادگیری کجا می توانید بروید؟

با این سوال در ذهن، ما یک لیست از نکات را برای انتخاب کلاس های اسپانیایی کنار هم گذاشته ایم.

۱- تصمیم بگیرید که آیا شما می خواهید در یک کلاس رسمی شرکت کنید یا نه.

اگر شما برای انجام این کار منابع را در اختیار دارید، شرکت در یک کلاس رسمی یا استخدام یک مربی یا معلم خصوصی، احتمال دارد در یادگیری سریع تر اسپانیایی به شما کمک کند. مزیت داشتن یک مربی یا معلم خصوصی این است که شخص دیگری را دارید که از شما حساب می‌خواهد.

  • اگر شما نمی توانید از پس مخارج استخدام کسی بربیایید، یا فرصت شرکت در کلاس را ندارید، یادگیری زبان را با یک دوست در نظر بگیرید تا هر دوی شما بتوانید یکدیگر را جوابگوی پیشرفتش دانسته و از وی حساب بگیرید.

۲- آنلاین به دنبال منابع بگردید.

وبسایت ها و اپلیکیشن های موبایل زیادی وجود دارند که اصول اسپانیایی را به شما آموزش می دهند، و خیلی از آن ها رایگان هستند. انتظار نداشته باشید که این منابع سلیس شدن را برایتان به ارمغان بیاورند، اما آن ها می توانند در حیطه های محدودی به مهارت های شما کمک کنند.

  • همچنین برنامه هایی وجود دارند که احتمال دارد مستلزم سرمایه گذاری اولیه ی بسیار قابل توجهی باشند. اگر شما پول دارید و فکر می کنید که آن برنامه یک سرمایه گذاری خوب خواهد بود، این کار را انجام دهید – اما به یاد داشته باشید که لازم نیست هیچ پولی را صرف یادگیری اسپانیایی کنید.
  • وبسایت ها و اپلیکیشن های موبایل برای تمرین لغات عباراتِ اصلی خوب هستند، اما به طور بارز شما در آخر فهم بسیار پراکنده ای از اسپانیایی خواهید داشت. اگر شما می خواهید تا واقعاً سلیس شوید، برای انجام مقداری غوطه وری آماده شوید (یا در کشور خود یا در خارج از کشور).
  • اگر هدف شما این است که قادر باشید تا به اسپانیایی بخوانید و بنویسید، این برنامه ها به طور بارزی بهتر خواهند بود. اگر هدف اصلی شما این است که به راحتی مکالمه برقرار کنید، صحبت کردن و مکالمه در واقع برایتان بهتر است.

۳-هر روز برای تمرین برنامه ریزی کنید.

شما یک شبه صحبت به اسپانیایی را یاد نمی گیرید – زمان بر خواهد بود. تصمیم بگیرید که جلساتتان چه قدر طول خواهند کشید، و تلاش کنید تا هر روز آن ها را در زمان مشابه داشته باشید تا تمرین زبانتان به عادت تبدیل شود.

  • استفاده از یک برنامه ی زمانی در کامپیوتر یا تلفن همراه هوشمندِ خود گزینه ی خوبی است چون شما می توانید پیغام هایی را تنظیم کنید تا موقعی که زمانِ شروعِ کار کردن روی اسپانیایی رسید به شما خبر داده شود.
  • برای مدت بسیار طولانی تمرین نکنید چون یا خسته می شوید یا خیلی درگیر آن می شوید، اما مطمئن شوید که جلساتتان به اندازه ی کافی طولانی باشند تا بتوانید چیزی از آن ها یاد بگیرید. برای مثال، اگر شما هر بعدازظهر به مدت ۱۵ دقیقه تمرین می کنید، تقریباً پنج دقیقه را به دوره ی آن چه در روز قبل آموختید، اختصاص دهید، پنج دقیقه را صرف یادگیری چیزی جدید کنید، و سپس پنج دقیقه ی آخر را به آن چه تازه یاد گرفته اید، اختصاص دهید.

۴- اهداف زبانیِ قابل ارزیابی تعیین کنید.

ایده ی یادگیریِ یک زبانِ کامل می تواند خسته کننده باشد – به خصوص وقتی به این فکر کنید که چه قدر طول کشیده است تا شما زبان اول خود را یاد بگیرید. تقسیمِ آن به اهداف کوچک تر و دست یافتنی شما را قادر می سازد تا پیشرفت خود را کنترل کنید.

  • اهداف شما احتمال دارد که با خودِ زبان یا با روش های شما مرتبط باشند. برای مثال، اگر شما در حال تماشای یک برنامه ی تلویزیونی اسپانیایی زبان هستید تا این زبان را از طریق غوطه وری بیاموزید، احتمالاً باید هر بعدازظهر هدف تماشای یک قسمت را تنظیم کنید. یک هدف مرتبط با زبان احتمال دارد یادگیری ۵ فعل جدید در هر هفته باشد.
  • اهداف خود را بنویسید و پیشرفت خود را هر هفته ارزیابی کنید. اگر شما در رسیدن به یک هدف شکست خوردید، بیش از حد برایش ناراحت نشوید. فقط دوباره ارزیابی کنید و متوجه شوید که چه چیزی درست پیش نرفته است. اگر این چیزی است که شما می توانید با اصلاح کردن آن را درست کنید، آن را اصلاح کرده و دوباره هفته ی بعد تلاش کنید.

برای شرکت در کلاس زبان اسپانیایی با شماره های آموزشگاه زبان ایران اکسفورد تماس بگیرید.