یادگیری دو زبان در آن واحد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد که چگونه یادگیری دو زبان در آن واحد را انجام دهید.

یادگیری دو زبان در آن واحد
یادگیری دو زبان در آن واحد

چه کارهایی برای یادگیری دو زبان در آن واحد باید انجام داد

۱- عجله‌ نکنید

باید به عنوان دوی ماراتن به یادگیری زبان نگاه کنید نه دوی سرعت. تصور کنید که یک صبح از خواب بلند شوم، کفش‌هایم را بپوشم و در صف مارتن بوستون بایستم. ممکن است احساس شادی کنم و برای رفتن آماده باشد اما در مایل سوم کارم تمام است! اگر دو زبان را با هم یاد می‌گیرید، مانند اینست که شروع برای تمرین دو ماراتن همزمان کرده‌اید.

۲- زمانتان را به صورتی نابرابر بودجه‌بندی کنید

این نکته ممکن است باعث تعجب شود چرا که شخص ممکن است فکر کند که هر دو زبان باید به میزانی مساوی زمان مصرف کنند. این لزوماً در مورد یک زبان‌آموز دو زبانه صادق نیست. یک قانون کلی خوب اینست که ۸۰% از زمان خود را به زبانی اختصاص دهید که ثابت کرده‌ است برای یادگیری سخت‌ترین می‌باشد. برای دوست من در تونس این زبان، عربی خواهد بود. چون یادگیری فرانسوی به مراتب راحت‌تر است باید تنها ۲۰% از زمانش را بگیرد.

۳- هر روز تمرین کنید

برخلاف تمرین برای ماراتن که روزهای استراحت هم لازم هستند، اگر دو زبان را به صورت همزمان یاد می‌گیرید، تلاش نمایید که هر روز تمرین کنید. حتی در روزهایی که احساس تمام شدن می‌کنید، از بر خواندن چند عبارت سریع می‌تواند زبان را تازه نگاه دارد.

۴- دو زبان خیلی متفاوت انتخاب کنید (اگر ممکن است)

وقتی یاد می‌گیرید که دو زبان مختلف را صحبت کنید، با خطر تلاقی زبان‌ی روبرو خواهید بود. برای اجتناب از قاطی کردن زبان‌ها، بهترین روش اینست که تلاش کنید دو زبان کاملاً متفاوت از یکدیگر را یاد بگیرید. (مانند فرانسوی و عربی یا آلمانی و ماندارین چینی.)

۵- صحبت کنید، صحبت کنید، صحبت کنید

همزمان که تلاش می‌کنید بر دو زبان مسلط شوید، اطمینان حاصل کنید که حرف می‌زنید، حرف می‌زنید، و کمی بیشتر حرف می‌زنید. تلاش کنید شرکای زبانی پیدا کنید که هفته‌ای یکبار با شما می نشینند و مکالمه‌ای را ادامه می‌دهند. همچنان که ریدینگ، رایتینگ و لیسنینگ مفید است، مغزتان به مقادیر زیادی ارتباط دهانی دارد تا همه‌ی آن زبان را جذب حافظه‌ی طولانی مدت‌تان کند.