آزمون MCAT

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزارکننده انواع مختلف آزمون های زبان و تخصصی رشته های مختلف امروز به آزمون MCAT که به زبان انگلیسی برگزار می شود ، می پردازد. The Medical college Admission Test ( MCAT) یا آزمون استاندارد پذیرش رشته های پزشکی در دانشگاه های آمریکا است.

آزمون MCAT
آزمون MCAT

خصوصیات آزمون

آزمون MCAT چیست؟ این آزمون آزمونی استاندارد و چند گزینه ای است که برای سنجش مهارت های مختلف شما همانند Problem Solving ، Critical thinking ،  دانش طبیعی ، رفتارشناسی و علوم اجتماعی را بررسی می کند.

از April سال ۲۰۱۵ موسسه AAMC نسخه جدیدی از این تست طراحی شد که در ۴ بخش به شما نمره می دهد:

خصوصیات زیستی و زیست شیمی موجودات زنده

اساس شیمی و فیزیک سیستم های زیستی

اساس رفتاری مهارت های روانشناسی ، اجتماعی و زیستی

آزمون MCAT چه کاربرد هایی دارد؟

تقریبا تمام دانشگاه های پزشکی آمریکا و کانادا از شما می خواهد که نمره MCAT را برایشان ارسال کنید. مدت اعتبار آزمون ۳ سال است و شما از زمانی که آزمون می دهید تا ۳ سال بعد می توانید از مدرک خود استفاده کنید.

آزمون MCAT در ایران برگزار نمی شود و متاسفانه باید برای آزمون به نزدیک ترین مرکز آزمون یعنی مرکز قطر بروید.

برای شرکت در این آزمون نیاز به زبان انگلیسی مناسب دارید. حداقل سطح برای موفقیت در این آزمون سطحی معادل نمره ۶ آزمون آیلتس می باشد.

برای کسب این سطح و موفقیت در آزمون MCAT می توانید در کلاس های تخصصی امتحان شرکت کنید. در دوره های ما علاوه بر ویدیو های آموزشی بسیار که از آزمون و انواع سوالات آن وجود دارد ف دو مرحله امتحان آزمایشی نیز برگزار خواهد شد.

وب سایت رسمی آموزش آزمون نیز به آدرس www.e-mcat.com می تواند برای کسانی که قصد یادگیری خودآموز را دارند بسیار مناسب باشد.

برای شرکت در کلاس ها با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.