یادگیری معنادار: بهترین روش آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد معتقد است یادگیری معنادار: بهترین روش آموزش زبان می باشد. اما چطور می توانید Meaningful learning و یا آموزش زبان معنادار را تجربه کنید. با ما همراه باشید.

یادگیری معنادار: بهترین روش آموزش زبان
یادگیری معنادار: بهترین روش آموزش زبان

اما یادگیری معنادار: بهترین روش آموزش زبان چطور اتفاق می افتد:

از کجا شروع کنم؟
خیلی از مردم می‌خواهند زبان‌های جدید را برای دلایل مختلفی بیاموزند، اما دانستن این‌که از کجا و چگونه شروع کنید خیلی مهم است.
امروزه روش‌های مختلف زیادی برای یادگیری یک زبان جدید وجود دارد، مانند رفتن به کلاس، دانلود جدیدترین اپلیکیشن زبان یا تماشای یک فیلم به زبانی خارجی.
در حالی که این موضوع درست است که هر شخص به روش مختلفی می‌آموزد و بعضی روش‌ها بهتر از بقیه جواب می‌دهند، من بر این باورم که راحت‌ترین روش برای یادگیری یک زبان جدید این است که ارتباطی شخصی را با مردمی ایجاد کنید که به آن زبانی که شما تلاش می‌کنید تا بیاموزید، صحبت می‌کنند.

از دوستان خارجی خود کمی کمک بگیرید
یکی از راحت‌ترین روش ها برای یادگیری یک زبان جدید این است که از (یا با) دوستانی که از قبل دارید، بیاموزید – یا دوستان جدید پیدا کنید به خصوص برای این هدف که یک زبان را بیاموزید.
به طور واضح، اگر شما می خواهید که یک زبان را بیاموزید دوست شدن، به خصوص با گویشوران بومی آن زبانی که در حال تلاش برای یادگیری اش هستید، عالی است.
به محض این که شما دوستان خارجی جدید خود را پیدا کردید، کاری که باید انجام دهید تمرین، تمرین و تمرین است.
یادگیری یک زبان جدید از طریق دوستان خارجی نه تنها روشی عالی برای حتی قوی تر کردن رابطه ی دوستی خود است، بلکه چیزهایی را هم از آن ها می آموزید که احتمالاً با رفتن به کلاس یا خواندن کتاب یاد نمی گرفتید.
یکی از بزرگ ترین مزایای یادگیری یک زبان جدید از طریق دوستان خارجی خود این است که آن ها به احتمال زیاد دوستان بیش تری دارند که به زبان مشابه خودشان صحبت می کنند. این چیز خوبی است چون برای شما راحت خواهد بود که از دوست خارجی خود بخواهید تا شما را به دوستانشان معرفی کنند، و این همچنین روشی عالی برای تمرین زبان با آن ها است.

یاد بگیرید تا زبان را مانند یک بچه بیاموزید
گفته شده است که بچه ها قادر هستند تا یک زبان را خیلی سریع تر از یک بزرگسال بیاموزند، اما دلیلش چیست؟
بسیار خب، اگر شما تا به حال توجه کرده باشید، بچه ها قادر نیستند تا دوره ای را در کالج بومی بگذرانند، خودشان جدید ترین اپلیکیشن زبان را دانلود کنند یا تمام شب را برای مطالعه ی جلسات یادگیری زبان بیدار بمانند.
طبق تحقیق انجام شده در دانشگاه استنفورد، بچه ها یک زبان را به سریع ترین حالت ممکن فقط با شنیدن صحبت والدین خود و در محیطی خویشاوندی می آموزند.
پس در مورد یادگیری یک زبان جدید، به جای تمرکز روی بزرگ شدن، ما در واقع باید بچه شویم تا با سادگی تفکر یک کودک مطابقت پیدا کنیم. بچه ها درباره ی زبانی که تلاش می کنند تا بیاموزند هیچی نمی دانند، و به همین دلیل است که همیشه می پرسند، ‘آن چیست؟’

با معلم خصوصی ارتباطی مستقیم و دو نفره داشته باشید
حالا شما احتمالاً فکر می کنید که، ‘آیا تدریس خصوصی در طبقه ی مشابه رفتن به کلاس قرار نمی گیرد؟’
خب بله به نوعی قرار می گیرد، اما نه کاملاً. تفاوت بزرگ بین آن دو این است که تدریس خصوصی رابطه ی مستقیم و دو نفره است، و کلاس زبان اغلب شامل ۱۰ شاگرد یا بیش تر می شود که تلاش می کنند تا از معلمی بیاموزند که وقت کمتری برای اختصاص دادن به هر شاگرد را دارد. خیلی از مردم احتمالاً فکر می کنند که تدریس خصوصی گزینه ای واقع گرایانه نیست چون گران است، اما این درست نیست.

کمک کنید: داوطلبانه
بسته به نوع خیریه یا سازمان و خدماتی که ارائه می کنند، داوطلب شدن برای یک گروه کمک رسان انسان دوستانه، روشی عالی است تا یک زبان جدید را از طریق ارتباط مستقیم با مردم نیازمند بیاموزید.
شما می توانید رویکردی مشابه را برگزینید و در جایی که زندگی می‌کنید داوطلب شوید، یا می توانید به مکانی جدید بروید و کار داوطلبانه‌ی خود را درست در وسط عملیات شروع کنید – جایی که به زبان مقصد شما صحبت می شود. بیش تر خارجی ها به طور طبیعی می خواهند که در یادگیری زبان خود به شما کمک کنند البته اگر شما اولین گام را در فراهم کردن آن چه که آن ها نیاز دارند، بردارید‌.