چگونه در هر سنی زبان بیاموزید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بار ها بیان کرده است که سن هیچ محدودیتی نیست. اما چگونه در هر سنی زبان بیاموزید ؟ اگر شما هم کمی سنتان بالا است پس با ما همراه باشید.

اما چگونه در هر سنی زبان بیاموزید

چگونه در هر سنی زبان بیاموزید
چگونه در هر سنی زبان بیاموزید

موفقیت هیچ محدودیت سنی‌ای ندارد.
می‌تواند در دوران جوانی به سراغ آدم بیاید یا در سنین کهنسالی. اسطوره‌ی ادبیات، میگوئل دسروانتس، نویسنده‌ی ‘دون کیشوت’، یکی از این مثال‌ها است. او دوران آغازین زندگی خود را در ارتش اسپانیا گذارند که به دلیل شلیک گلوله زخمی شد و در آخر دست چپش از کار افتاد.
چنانچه این خود به اندازه ی کافی بدشانسی تلقی نشود، او توسط دزدان دریایی بارباری به گروگان گرفته شد و پنج سال به بردگی گرفته شد. بعد از این که آزاد شد به عنوان ممیز مالیاتی مشغول به کار شد اما دو دفعه به دلیل سوء تدبیر به زندان افتاد. علی رغم تمام این آشفتگی ها، او در اواخر ۵۰ سالگی شاهکار ادبی خود را چاپ کرد.
پس اگر شما فکر می کنید که متحمل فشار زیادی هستید، اجازه دهید تا این شخص انگیزه دهنده ای برای شما باشد! توسط آن هایی که می گویند شما برای یک فعالیت جدید مانند یادگیری زبان خیلی مسن هستید، گول نخورید.
و حالا که صحبت از یادگیری زبان شد، در هر حال بهترین سن برای یادگیری آن چه زمانی است؟
حقیقت این است که بهترین زمانی برای یادگیری یک زبان وجود ندارد. هر گروه سنی مزایا و معایب خود را دارد. موضوع فقط این است که بچه‌ها به طور طبیعی می آموزند، در حالی که بزرگسالان بهتر می‌آموزند. به این دلیل، امکان دارد این طور به نظر برسد که بچه‌ها سریع‌تر و راحت‌تر یک زبان را می‌آموزند.
با این حال، بزرگسالان زبان‌آموزان کارآمدتری هستند.
از لحاظ آماری، زبان‌آموزان جوان، مهارت های مشابه افراد بومی را در زبان دوم خود کسب می‌کنند و همچنین به نظر می‌رسد از شاگردانی که یادگیری زبان را بعداً در زندگی خود دنبال می کنند، پیشی می‌گیرند. با این حال، هیچ تئوری جهانی قابل قبولی وجود ندارد که سن یادگیری چه موقعی است (به جز قبل از آغاز دوران بلوغ).
و اگرچه محققان فرضیه ی دوره‌ی حیاتی را به حیطه ی یادگیری زبان دوم وارد کرده‌اند، توجه به این نکته اهمیت دارد که تئوری در اصل به کسب زبان اول یک شخص برمی‌گردد. این لزوماً به مفاهیم سنگینی برای کسب زبان دوم اشاره ندارد.