افسانه هایی درباره یادگیری زبان ایتالیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به واقعیت های آموزش زبان ایتالیایی برای زبان آموزان اشاره می کند. پس اگر شما هم می خواهید افسانه هایی درباره یادگیری زبان ایتالیایی را بهتر بشناسید با ما همراه باشید.

افسانه هایی درباره یادگیری زبان ایتالیایی
افسانه هایی درباره یادگیری زبان ایتالیایی

اما افسانه هایی درباره یادگیری زبان ایتالیایی را ببینید:

شنیدنِ نظراتی معروف درباره ی این که یادگیری یک زبان چه قدر سخت است، کار ساده ای است.

اما درست مثل هر فعالیت یا مهارتِ خودبهسازیِ دیگری (رژیم گرفتن، ورزش کردن)، شما می توانید با بهانه های زیادی خود را متقاعد کنید که چرا نمی توانید لغات ایتالیایی را تلفظ کنید یا افعال ایتالیایی را صرف کنید یا این که می توانید از آن زمان و انرژی برای یادگیریِ la bella lingua استفاده کنید.

برای این که به شما کمک شود تا جایی که ممکن است سریع بر این مساله چیره شوید، رایج ترین افسانه ها درباره ی یادگیری زبان ایتالیایی در این جا آورده شده است.

یادگیری زبان ایتالیایی سخت تر از یادگیری زبان انگلیسی است

واقعیت: تحقیقات نشان داده اند که یادگیری زبان ایتالیایی راحت تر است. اگر چه فراتر از دلایل علمی این مساله وجود دارد که هیچ کس موقع یادگیری صحبت به زبان بومیِ خود بهتر از یک بچه نمی داند. یک روش پیروز شدن بر ناامیدی موقع یادگیری زبان ایتالیایی این است که به یاد داشته باشید هر کسی یک زمانی مبتدی بوده است. بچه ها موقع صحبت و خواندنِ لغاتِ بی معنی می خندند و لذت می برند چون از شنیدن صدای خود شاد می شوند. همان طور که ضرب المثل ایتالیایی می گوید، “Sbagliando s’impara” – شخص با اشتباه کردن می آموزد.

نزدیک خانه ی من هیچ مدرسه ی زبانی نیست

واقعیت: مدرسه؟ چه کسی مدرسه لازم دارد؟ شما می توانید زبان ایتالیایی را آنلاین بیاموزید، به پادکست گوش کنید، به صدای ایتالیایی گوش کنید، یا یک دوست اینترنتی ایتالیایی پیدا کنید تا نوشتن را با او تمرین کنید. به طور خلاصه، اینترنت یک بستر چند رسانه ای است که شما می توانید از همه ی عوامل مهم در یادگیری زبان ایتالیایی بهره ببرید.

من هرگز از زبان ایتالیایی استفاده نخواهم کرد

واقعیت: صرف نظر از انگیزه ی شما برای یادگیری زبان ایتالیایی، فرصت های جدید می توانند خود را در روش هایی نشان دهند که نمی توانید آن ها را مجسم کنید. شما موقع بازدید دوست پیدا می کنید، برنامه ی تلویزیونی مورد علاقه ی خود را پیدا می کنید، یا احتمالاً حتی عاشق می شوید. چه کسی می داند؟

من باید موقع مطالعه ی زبان ایتالیایی از کتاب استفاده کنم و این را دوست ندارم

واقعیت: روش های موثر زیادی برای مطالعه ی زبان ایتالیایی وجود دارد. خواه خواندن یک کتاب ایتالیایی باشد، یا کامل کردن تمرین های کتاب کار، خواه گوش کردن به یک نوار یا سی دی باشد، یا صحبت کردن با یک گویشور ایتالیایی بومی، هر روشی مناسب است