وقت لازم برای یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می خواهد به موضوعی بپردازد که بسیاری در مورد آن صحبت می کنند. خیلی ها وقت لازم برای یادگیری زبان را ندارند. آنها این بهانه را می آورند که نمی توانند وقت لازم برای یادگیری زبان را اختصاص دهند. ما پیشنهاد می کنیم به نظرات این کارشناسان که در زیر بیان شده است در مورد برنامه ریزی در آموزش زبان توجه کنید.

وقت لازم برای یادگیری زبان
وقت لازم برای یادگیری زبان

چند نکته برای اختصاص وقت لازم برای یادگیری زبان

گوش دادن برای یادگیری

اول از همه پیشنهاد می‌کنم که مردم عادت گوش دادن برای یادگیری را به وجود آورند. دیگر اینکه عادت گوش دادن در هنگام انجام کارهای دیگر را به وجود آورند. آن کارهایی را که می‌توانید با زبان از طریق گوش کردن ترکیب کنید، کشف نمایید. در مورد خودم، من می‌توانم همزمان رانندگی کرده و گوش دهم. می‌توانم در مطب دکتر منتظر بمانم و گوش کنم. می‌توانم از وسط پاساژ قدم بزنم، ورزش کنم، ظرف‌ها را بشویم، منزل یا پارکینگم را تمیز کنم، سگ را برای پیاده‌روی ببرم، دوچرخه‌سواری کنم، از میان جنگل اسکی بروم و همه‌ی این کارها را همزمان به گوش کردن به محتوای زبانی انجام دهم.

برای عملی بودن این کار، محتوایی که به آن گوش می‌دهم می‌بایست جالب و قابل درک باشد. به بیانی دیگر باید مطالبی را در سطح خود جستجو کنید که می‌توانید به آن‌ها گوش کرده و لذت ببرید. وقتی به تازگی شروع به زبانی کرده‌اید، این یعنی محتوای ناجالب و نسبتاً آسان. مجبور خواهید بود بیش از یکبار گوش کنید و باید به متن دسترسی داشته باشید تا بتوانید آن‌چه را که گوش می‌دهید، همزمان بخوانید. امتیاز کمی در گوش دادن به چیزهایی که درک نمی‌کنید وجود دارد.

قدر لحظه را بدانید

برای یافتن زمان، باید اعتقاد داشته باشید که ارزش دارد بر روی یادگیری زبان وقت صرف کنید. اطمینان حاصل کنید که وقتی با زبان خود هستید، همان جاییست که می‌خواهید باشید. مثلاً وقتی به زبان لهستانی درباره‌ی تاریخ لهستان می‌خوانم، یا درباره‌ی تاریخ کشور اوکراین به زبان اوکراینی مطالعه می‌کنم، یا هر موضوعی با هر زبانی، این کاریست که می‌خواهم در لحظه انجام بدهم. این خوشی من برای آن لحظه است. این حسّ جاری شدن من است.

می‌دانی که امروزه پرت شدن حواس بسیار آسان است، چک کردن ایمیل‌ها، سر زدن به توییتر و فیسبوک یا آرزوی تماشای تلویزیون یا انجام کاری دیگر. فکر می‌کنم این نه تنها برای یادگیری زبان بلکه برای هر وظیفه‌ی دیگری در دنیای امروزه نیز درست است. واقعاً به خود بگویید: عجب! این همان کاریست که می‌خواهم انجام دهم. از آن لذت می‌برم. می‌دانم که به من کمک خواهد کرد. درباره‌ی تاریخ یا هر چیز دیگر که ممکن است یاد می‌گیرم. شما باید یادگیری زبان خود را اولویت‌بندی کنید و ارزش زمانی را که صرف آن می‌کنید، بدانید.

پس برای برنامه ریزی بیشتر برای پیدا کردن وقت لازم برای یادگیری زبان با شماره های آموزشگاه زبان ایران اکسفورد تماس بگیرید.