تحقیقات جدید بر روی بچه های دو زبانه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب به تحقیقات جدید بر روی بچه های دو زبانه می پردازد که در دانشگاه های معتبر دنیا صورت گرفته است. اگر شما هم در آرزوی داشتن فرزندی دوزبانه هستید با ما همراه باشید.

تحقیقات جدید بر روی بچه های دو زبانه
تحقیقات جدید بر روی بچه های دو زبانه

اما تحقیقات جدید بر روی بچه های دو زبانه چه می گویند:

بر اساس تحقیق جدید از دانشگاه نیویورک، بچه های دو زبانه در شناسایی و تمیز دادن صداها بهتر از هم کلاسی های یک زبانه ی خود هستند – حتی در زبانی که نمی دانند.

چاپ شده در مجله ی دو زبانگی: زبان و شناخت، تحقیقی بررسی کرد که بچه ها چه طور اطلاعات را درباه ی این که چه کسی صحبت می کند پردازش می کنند – و بدنه ی رو به رشدی از تحقیق را اضافه کرد که مزایای دو زبانگی را نشان می دهد.

در این تحقیق، ۴۱ بچه – ۲۲ انگلیسی – فقط گویشوران و ۱۹ بچه ی دو زبانه – به اصوات مختلف گفته شده به انگلیسی و آلمانی گوش کردند – سپس باید بچه ها را طبقه‌بندی می‌کردند چون دو زبانه ها همگی به انگلیسی صحبت می کردند و روزانه از طریق یکی از اعضای خانواده که در خانه زندگی می‌کرد، در رویارویی با زبان دوم بودند (به غیر از آلمانی).

بچه های دو زبانه موقع گوش کردن به انگلیسی در تمیز دادن و یادگیری شناسایی اصوات بهتر بودند. آن ها در یادگیری اصوات هم سریع تر بودند. بچه های دو زبانه موقع گوش کردن به آلمانی در تمیز دادن اصوات بهتر بودند.

محقق راهبر سوزانا لِوی، استادیار دپارتمان و علوم ارتباطی دانشگاه نیویورک گفت: ‘این تحقیق آزمایشی قوی از مزایای دو زبانگی است چون به دنبال تفاوت های هر دو زبانی بود که برای تمام شرکت کنندگان آشنا بود و یک زبان ناآشنا برای شرکت کنندگان.’ ‘مزیت دو زبانه بودن حتی در زبانی که ناآشنا بود هم به وقوع پیوست.’

تحقیق بر روی بچه های دو زبانه باعث شده است تا آن ها در بعضی کارهای شناختی و چیزهایی از قبیل استفاده از دیدگاه شخص دیگر، بهتر باشند.

این یافته ها، و یافته های مشابه دیگر، نشان دهنده ی این موضوع هستند که چرا مدارس بیش تری مزایای دو زبانگی را با آغوش باز می پذیرند – به خصوص، حمایت برنامه های دو زبانه و دانش‌آموزان دوزبانه، فرمی از شناخت مخصوص دیپلم دبیرستان برای فارغ التحصیلانی که در دو یا چند زبان روان هستند‌.

این فقط یکی از مزیت های فوق العاده ی یادگیری زبان دیگر است. پس گزینه ی خود را دوباره بررسی کنید.