اسم در زبان فرانسه

اسم در زبان فرانسه
اسم در کل کلمه ای است که به شخص ، مکان و یا چیزی اطلاق می شود. این کلمه می تواند قابل لمس ( صندلی ، بوقلمون و..) باشد و یا انتزاعی ( عصبانیت ، اعتقاد و.. ) باشد. اسم در زبان فرانسه حتما مرد و زن ( جنسیت ) دارد !! برخی از آنها منطقی اند و برخی دیگر هیچ منطقی را نمی پذیرند.به عنوان مثال homme به معنی مرد مذکر است ولی کلمه victime به معنی قربانی مونث است حالا هر چند که قربانی مرد باشد! آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به زبان آموزانی که در حال یادگیری زبان فرانسه هستند خواندن این مطلب را پیشنهاد می دهد.

اسم در زبان فرانسه
اسم در زبان فرانسه

بسیار مهم است که اسم در زبان فرانسه را با جنسیت درست بشناسید و استفاده کنید ، چون با این کار می توانید حرف اضافه ، صفت ها ، برخی فعل ها و ضمیرها مطابق با آن جنسیت را استفاده کنید.
اما بهترین راه حل برای شناخت جنسیت اسم در زبان فرانسسه چیست؟ بهترین راه این است که لیستی داشته باشید و آنها را بر اساس gender طبقه بندی کند. میانبرهایی نیز وجود دارد به عنوان مثال کلماتی که –age , eau معمولا مذکر هستند و کلماتی که به –ee , -ion, -te ختم شوند معمول مونث هستند.
برای جمع بستن اسم در زبان فرانسه معمولا با اضافه کردن S به اسامی می توانید آنها را جمع ببندید. البته مانند زبان انگلیسی ، جمع بستن اسم در زبان فرانسه نیز استثناهایی دارد که باید به آنها توجه کنید. برای اینکه بدانید کدام اسامی به صورت با قاعده و کدام به صورت بی قاعده جمع بسته می شوند باید تجرب کسب کنید و در طی روند آموزش زبان فرانسه به آن عادت کنید.
برای شرکت در کلاس های زبان فرانسه موسسه زابن ایران آکسفورد با تلفن های ما تماس بگیرید و برنامه کلاس های مختلف را بدست آوید.