اعداد زبان روسی

اعداد زبان روسی
برای کسانی که برای آموزش زبان روسی خود را آماده می کنند ، شاید جزو قدم های اول آموزش اعداد زبان روسی باشد. شمارش اعداد به زبان روسی چندان کار دشواری نیست. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان روسی برای شما که به زبان روسی علاقه دارید اعداد در زبان روسی را در زیر می آورد تا در صورت نیاز بتوانید به آن مراجعه کنید و بعد از مدتی این اعداد را به زهن خود بسپارید.
۱ تا ۱۰ در زبان روسی
Один ( a-deen )
Два ( dva )
Три tree)
Четыре ( chye-tir-ye )
Пять ( pyat )
Шесть ( Shest )
Семь ( syem )
Восемь ( vo-syem )
Девять ( dyev-yat )
Десять ( dyes-yat )
شاید شمردن یک تا ۱۰ زیاد برای شما سخت نباشد . اگر این طور است پس یک پله بالاتر می رویم و اعداد در زبان روسی را تا بیست ادامه دهیم.
۱۱ – Одиннадцать
۱۲ – двенадцать
۱۳- тринадцать
۱۴ – четырнадцать
۱۵ – пятнадцать
۱۶ – шестнадцать
۱۷ – семнадцать
۱۸ – восемнадцать
۱۹ – девятнадцать
۲۰ – двадцать
برای شمردن از عدد بیست تا ۲۹ تنها کافیست که عدد بسیت را با عدد یک ، دو و … بساورید. بسیار ساده است. حتی در زبان روسی نیاز به آورد AND ( و ) بین اعداد نیست و فقط دو عدد در کنار هم تلفظ می شوند. حداقل تا اینجا شما می توانید تا ۳۰ را به زبان روسی بشمارید که می تواند کمک بزرگی برای شما باشد.
شاید در ابتدا شمارش اعداد به زبان روسی و تلفظ اعدا به زبان روسی کمی دشوار باشد اما مطمئن باشید یا تمرین می توانید به نتیجه دلخواه برسید. اگر شما نیز وابسته به کار و یا برای ادامه تحصیل خود نیاز به یادگیری زبان روسی دارید ، می توانید در دوره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد شرکت کنید و از کلاس های زبان روسی به بهترین شکل استفاده کنید.