آزمون OET سال ۲۰۲۴ | تنها مرکز آموزش OET

آزمون OET چیست؟

The Occupational English Test که به صورت مخفف به آزمون OET معروف است  برای سنجش سطح دانش زبان افرادی است که شغل آنها به حوزه سلامت مربوط می شود و می خواهند در کشور های انگلیسی زبان به ادامه تحصیل و یا کار بپردازند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به عزیزانی که متقاضی ثبت نام آزمون OET هستند پیشنهاد می دهد که این مطلب را مطالعه کنند.

آزمون OET
OET exam

آموزش OET در ایران آکسفورد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش فشرده  OET در ایران می باشد. این آموزشگاه با بهره گیری از اساتید مجرب و NATIVE و داشتن نمونه سوالات آزمون OET و هم چنین فراهم کردن تمامی منابع آزمون OET این دوره را در کوتاه ترین زمان ممکن برای زبان آموزان برگزار می نماید. هم چنین برگزاری آزمون آزمایشی OET در موسسه زبان ایران آکسفورد نیز یکی از نقاط قوتی است که برای اولین بار در ایران و تنها در این آموزشگاه انجام می شود. OET توسط بسیاری از سازمان های حوزه سلامت در کشور استرالیا ، نیوزلند ، و سنگاپور به عنوان آزمون استاندارد مورد قبول است. هم چنین سازمان امور مهاجرتی استرالیا نیز این آزمون را برای ویزا های کاری و ویزا های تحصیلی خود قبول می کند.

 OET در یک نگاه

آزمون OET آزمونی است که هر چهار مهارت زبان انگلیسی شما را مورد سنجش قرار می دهد و به صورت Paper-Based برگزار می شود. این امتحان برای مهاجرت استفاده می شود و بهترین انتخاب برای کسانی است که در رشته های علوم پزشکی مشغول فعالیت هستند.

چه کشورهایی مدرک OET را قبول می کنند؟

کشورهای انگلیس، استرالیا، ایرلند، نیوزلند، امارات متحده عربی و سنگاپور این آزمون را برای مهاجرت و اشتغال در رشته های علوم پزشکی و بهداشت و درمان قبول می کنند.

توجه داشته باشید که از سال ۲۰۲۳ نسخه Online آزمون OET یا OET @home هم به گزینه های آزمون آضافه شده اند. ایران آکسفورد اولین و تنهامرکز برگزاری OET @ home به صورت تخصصی در ایران می باشد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

نمره بندی آزمون OET

از سال ۲۰۱۸ نمره بندی آزمون OET دچار تغییراتی شده است. در سیستم جدید نمره بندی آزمون OET نمره ها از ۰ تا ۵۰۰ می باشد. در زیر جزییات این نمره بندی و مقایسه ان با نمره های آیلتس را می توانید ببنید.

نمره OET سیستم جدیدنمره آیلتستوضیح نمرهسیستم نمره بندی قدیمی OET
۴۵۰ الی ۵۰۰معادل نمره ۸ تا ۹ آیلتسبرای این سطح شما باید بتوانید به راحتی ارتباط برقرار کنید و از زبان انگلیسی بدون اشتباه و روان برای ارتباط با بیمار و کادر پزشکی استفاده نماییدA
۳۵۰ الی ۴۴۰معادل نمره ۷ الی ۷.۵ آیلتسدر این سطح شما می توانید با اشتباه های بسیار محدود با بیمار و کادر درمان به زبان انگلیسی ارتباط داشته باشید.B
۲۰۰ الی ۳۴۰معادل نمره ۵.۵ الی ۶.۵ آیلتسدر این سطح شما باید بتوانید انگلیسی استاندارد را استفاد کنید. اشتباه ها و ایراد های متفاوتی ممکن است اتفاق بیافتد، اما این اشتباهات چندان زیاد نیستند.C
۱۰۰ الی ۱۹۰معادل نمره ۵.۵ و کمتردر این سطح می توانید ارتباط برقرار نمایید اما اشتباهاتی دارید و معمولا نیاز به توضیح و پرسیدن دوباره سوال دارید.D
۰ الی ۹۰نمره پایین و نامناسبمی توانید پیام های بسیار کوتاه داشته باشید و اشتباهات زیادی را در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی خواهید داشت.E
نمره بندی OET جدید و مقایسه OET و آیلتس

در سیستم قدیمی OET این امتحان در هر مهارت از نمره A  ( بهترین ) تا نمره  E ( بدترین  را به زبان آموز ارائه میداد. در این امتحان نمره کلی داده نمی شود.

اگر نمی دانید برای رفتن به استرالیا در چه ازمونی شرکت کنید حتما به شما پیشنهاد می کنیم دو آزمون دیگر برای مهاجرت استرالیا یعنی آزمون آیلتس و یا آزمون PTE را نیز بشناسید.

چه رشته هایی می توانند در آزمون OET شرکت کنند؟

آزمون OET برای این ۱۲ رشته از حوزه بهداشت و سلامت برگزار می شود:

 • دندان پزشکی
 • داروسازی
 • متخصصین تغذیه
 • فیزیوتراپیست ها
 • پزشکی
 • Podiatry
 • پرستاری
 • رایوگرافی
 • کار درمانی
 • گفتار درمانی
 • اپتومتری ( بینایی سنجی )
 • دامپزشکی

بخش های آزمون OET

این امتحان دارای چهار بخش برای ۴ مهارت زبان انگلیسی است. تعداد سوالات، زمانبندی و نکات هر بخش را در زیر ببینید.

بخش Listening امتحان OET

این بخش امتحان دارای ۴۲ سوال می باشد و حدود ۴۰ دقیقه زمان به شما داده می شود. موضاعات بخش شنیداری از موضاعات حوزه سلامت و درمان هستند. بخش لیسنینگ دارای ۳ قسمت است.

Part A یا قسمت اول بخش های مشاوره ای است

Part B یا قسمت دوم مکالماتی مربوط به محیط کار است.

Part c یا قسمت سوم مربوط به ارائه علمی می باشد.

هر فایل لیسنینگ یک بار پخش می شود و شما باید جواب ها را در حین پخش فایل صوتی بنویسید.

بخش Reading آزمون OET

مهارت Reading یا خواندن در امتحان OET هم شامل ۳ بخش و ۴۲ سوال می باشد. زمان بخش Reading امتحان OET هم ۶۰ دقیقه می باشد. موضاعات هم موارد کلی حوزه سلامت می باشند و به همین دلیل تمامی رشته ها قابل استفاده می باشد.

Part A یا قسمت اول امتحان Reading شامل ۴ متن کوتاه می باشد و ۲۰ سوال را شامل می شود. انواع این سوالات از تستی، جای خالی و جواب های کوتاه می باشد.

Part B یا قسمت دوم امتحان OET هم شامل شش متن کوتاه می باشد که هر کدام بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کلمه هستند. متن ها ممکن است از سیاست ها بیمارستان، روابط داخلی، ایمیل و موارد دیگر باشد. این بخش فقط شامل سوالات سه گزینه ای می باشد.

Part C یا قسمت سوم Reading امتحان OET هم شامل ۲ متن می باشد. این دو متن طولانی هستند و دارای ۸۰۰ کلمه می باشند. برای هر متن شما باید به ۸ سوال چهار گزینه ای جواب دهید.

بخش Writing آزمون OET

در بخش نوشتاری امتحان OET شما باید در حوزه امتحانی خود اقدام به نوشتن متن کنید. این بخش از آزمون برای هر رشته متفاوت است. به عنوان مثال یک پرستار برای پرستاری، دندانپزشک در حوره داندانپزشکی و … باشد این بخش را کامل کنند. زمان بخش Writing آزمون OET هم ۴۵ دقیقه می باشد.

برای Writing آزمون OET شما باشد یک نامه بنویسید. این نامه برای مشاوره به بیمار یا مراقب یا افراد دیگر می تواند باشد. به جز نامه نوع دیگری از سوال هم ممکن است این باشد که شما به شکایت یا انتقاد در حوزه خود(مثل رایدیوگرافی و …) جواب دهید. جواب های شما در بهترین حالت باید دارای ۱۸۰ تا ۲۰۰ کلمه باشد.

یکی از منابع آزمون OET در بخش Writing دانستن نکات مهم برای ممتحنین است. فایل PDF زیر را برای آشنایی بیشتر با نکات مهم بخش Writing حتما دانلود کنید.

بخش Speaking آزمون OET

بخش گفتاری امتحان OET هم ۲۰ دقیقه زمان می برد. در این بخش هم به صورت ویژه در مورد رشته مورد نظر خودتان ارزیابی می شوید. در قسمت Speaking شما باید به عنوان یک پرستار، دندانپزشک ، داروساز و یا هر شغل دیگری که هستید در برابر ممتحن خود که نقش یک بیمار را بازی می کند (برای دامپزشکی نقش صاحب حیوان را بازی می کند) باشید. شما می توانید نت بردارید یا هر سوالی که دارید از شخص بپرسید و یا شرح حال بگیرید.

در هر امتحان ممکن است از شما خواسته شود تا در چندین موقعیت یا نقش متفاوت وارد شوید و صحبت کنید. صدای شما ضبط می شود و برای دادن نمره به سازمان OET ارسال می شود. مواردی مثل قابل فهم بودن، روان صحبت کردن، استفاده درست از زبان و استفاده درست از گرامر و اصطلاحات نشان در نمره شما موثر است.

نمونه ویدیو بخش Speaking آزمون OET

در این نمونه ویدیو شما می توانی به یک نمونه اسپیکینگ آزمون OET توجه کنید که برای رشته پرستاری می باشد. در این بخش Role Play ارائه شده برای یک پرستار می باشد.

OET exam Speaking sample

دانلود نمونه سوالات امتحان OET سال ۲۰۲۴

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به صورت رایگان چند نمونه از امتحان های OET سال ۲۰۲۴ را برای شما برای دانلود به صورت PDF قرار می دهد. سعی کنید با دانلود امتحان های OET خود را با این سوالات آشنا کنید.

دانلود نمونه سوال OET بخش اول PDF

دانلود نمونه سوال Reading قسمت اول PDF

دانلود جواب نمونه سوال OET قسمت Reading PDF

دانلود نمونه سوال Reading PDF

دانلود نمونه آزمون OET

منابع آزمون OET سال ۲۰۲۴

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آخرین منابع آزمون OET را به صورت رایگان در اختیار زبان اموزان قرار می دهد. این منابع با آخرین تغییرات امتحان OET همراه می باشند. هم چنین بیش از ۲ گیگابایت از ویدیو های آموزشی برای آزمون OET هم در اختیار داوطلبین قرار می گیرد. لیست برخی از این منابع را می توانید در زیر ببنید.

The Official guide to OET by Kaplan

Banfield OET Preparation Material

Australian Language Connections

BBC OET Materials

Medical Journals

ABC Materials

برای دانلود رایگان متریال OET باید در سایت ایران آکسفورد عضو شوید. بعد از عضویت لینک دانلود برایتان ارسال خواهد شد.

هزینه آزمون OET سال ۲۰۲۴

در سال ۲۰۲۴ هزینه آزمون OET برای داوطلبین ۵۸۷ دلار استرالیا (۵۸۷ AUD) می باشد.

زمان اعلام نتایج آزمون OET

نتایج OET بعد از ۱۵ روز کاری پس از برگزاری به زبان آموزان به صورت آنلاین ارائه می شود.

تاریخ های برگزاری OET در سال ۲۰۲۴

تاریخ های برگزاری OET on Paper

تاریخ آزمونرشته های برگزاریتاریخ ثبت نام
Saturday13 Jan 2024Nursing, Medicine, Dentistry, Pharmacy, Physiotherapy, RadiographyFriday, 25 August 2023 – 12pm Saturday, 09 December 2023
Saturday27 Jan 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 03 January 2024
Saturday10 Feb 2024Nursing, Medicine, Dentistry, Dietetics, Occupational Therapy, Optometry, Pharmacy, Physiotherapy, Podiatry, Radiography, Speech Pathology, Veterinary ScienceFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 17 January 2024
Saturday24 Feb 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 31 January 2024
Saturday09 Mar 2024Nursing, Medicine, Dentistry, Pharmacy, Physiotherapy, RadiographyFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 14 February 2024
Saturday23 Mar 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 28 February 2024
Saturday06 Apr 2024Nursing, Medicine, Dentistry, Dietetics, Occupational Therapy, Optometry, Pharmacy, Physiotherapy, Podiatry, Radiography, Speech Pathology, Veterinary ScienceFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 13 March 2024
Saturday20 Apr 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Monday, 25 March 2024
Saturday04 May 2024Nursing, Medicine, Dentistry, Pharmacy, Physiotherapy, RadiographyFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 10 April 2024
Saturday18 May 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 24 April 2024
Saturday01 Jun 2024Nursing, Medicine, Dentistry, Dietetics, Occupational Therapy, Optometry, Pharmacy, Physiotherapy, Podiatry, Radiography, Speech Pathology, Veterinary ScienceFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 08 May 2024
Saturday22 Jun 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Monday, 27 May 2024
Saturday06 Jul 2024Nursing, Medicine, Dentistry, Pharmacy, Physiotherapy, RadiographyFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 12 June 2024
Saturday20 Jul 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 26 June 2024
Saturday03 Aug 2024Nursing, Medicine, Dentistry, Dietetics, Occupational Therapy, Optometry, Pharmacy, Physiotherapy, Podiatry, Radiography, Speech Pathology, Veterinary ScienceFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 10 July 2024
Saturday17 Aug 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 24 July 2024
Saturday31 Aug 2024Nursing, Medicine, Dentistry, Pharmacy, Physiotherapy, RadiographyFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 07 August 2024
Saturday14 Sep 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 21 August 2024
Saturday28 Sep 2024Nursing, Medicine, Dentistry, Dietetics, Occupational Therapy, Optometry, Pharmacy, Physiotherapy, Podiatry, Radiography, Speech Pathology, Veterinary ScienceFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 04 September 2024
Saturday12 Oct 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 18 September 2024
Saturday26 Oct 2024Nursing, Medicine, Dentistry, Pharmacy, Physiotherapy, RadiographyFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 02 October 2024
Saturday09 Nov 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 16 October 2024
Saturday23 Nov 2024Nursing, Medicine, Dentistry, Dietetics, Occupational Therapy, Optometry, Pharmacy, Physiotherapy, Podiatry, Radiography, Speech Pathology, Veterinary ScienceFriday, 25 August 2023 – 12pm Monday, 28 October 2024
Saturday07 Dec 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 13 November 2024
تاریخ های OET کاغذی در مرکز

تاریخ های آزمون OET on Computer

تاریخ امتحانرشته های آزمونتاریخ ثبت نام
Wednesday10 Jan 2024Nursing, Medicine, Pharmacy, PhysiotherapyFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 03 January 2024
Thursday11 Jan 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Thursday, 04 January 2024
Friday12 Jan 2024Nursing, Medicine, Pharmacy, PhysiotherapyFriday, 25 August 2023 – 12pm Friday, 05 January 2024
Saturday13 Jan 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Saturday, 06 January 2024
Wednesday24 Jan 2024Nursing, Medicine, Pharmacy, PhysiotherapyFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 17 January 2024
Thursday25 Jan 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Thursday, 18 January 2024
Friday26 Jan 2024Nursing, Medicine, Pharmacy, PhysiotherapyFriday, 25 August 2023 – 12pm Friday, 19 January 2024
Saturday27 Jan 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Saturday, 20 January 2024
Wednesday07 Feb 2024Nursing, Medicine, Pharmacy, PhysiotherapyFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 31 January 2024
Thursday08 Feb 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Thursday, 01 February 2024
Friday09 Feb 2024Nursing, Medicine, Pharmacy, PhysiotherapyFriday, 25 August 2023 – 12pm Friday, 02 February 2024
Saturday10 Feb 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Saturday, 03 February 2024
Wednesday21 Feb 2024Nursing, Medicine, Pharmacy, PhysiotherapyFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 14 February 2024
Thursday22 Feb 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Thursday, 15 February 2024
Friday23 Feb 2024Nursing, Medicine, Pharmacy, PhysiotherapyFriday, 25 August 2023 – 12pm Friday, 16 February 2024
Saturday24 Feb 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Saturday, 17 February 2024
Wednesday06 Mar 2024Nursing, Medicine, Pharmacy, PhysiotherapyFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 28 February 2024
Thursday07 Mar 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Thursday, 29 February 2024
Friday08 Mar 2024Nursing, Medicine, Pharmacy, PhysiotherapyFriday, 25 August 2023 – 12pm Friday, 01 March 2024
Saturday09 Mar 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Saturday, 02 March 2024
Wednesday20 Mar 2024Nursing, Medicine, Pharmacy, PhysiotherapyFriday, 25 August 2023 – 12pm Wednesday, 13 March 2024
Thursday21 Mar 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Thursday, 14 March 2024
Friday22 Mar 2024Nursing, Medicine, Pharmacy, PhysiotherapyFriday, 25 August 2023 – 12pm Friday, 15 March 2024
Saturday23 Mar 2024Nursing, MedicineFriday, 25 August 2023 – 12pm Saturday, 16 March 2024
تاریخ های آزمون OET on Computer

نکته مهم در تاریخ های برگزاری OET این است که ممکن است در هر تاریخ همه گرایش ها موجود نباشند. برای اینکه دقیق تر از رشته هایی که در هر تاریخ می تواند آزمون دهند حتما با شماره های ایران آکسفورد تماس بگیرید.

آموزش این امتحان در بخش آموزش زبان انگلیسی در دوره های انگلیسی برای اهداف ویژه ESP ( English For Specific Purposes ) موسسه زبان ایران آکسفورد طبقه بندی می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر برای این آزمون با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.

سوالات متداول OET

امتحان OET آسان تر است یا آیلتس؟

امتحان OET برای مهاجرت کسانی است که رشته آنها در حوزه علوم پزشکی است. برای کسانی که در این رشته ها هستند حتما آزمون OET بسیار آسان تر از آیلتس است. برای دیدن لیست رشته هایی که می توانند در امتحان OET شرکت کنند سایت آموزشگاه زبان ایران آکسفورد را ببینید.

محل برگزاری آزمون OET کجاست؟

در حال حاضر نزدیک ترین کشور ها برای برگزاری آزمون OET به ایران کشور های ترکیه و امارات می باشند.

آزمون آزمایشی OET را کجا بدهیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده آزمون های آزمایشی OET در ایران می باشد. برای ثلت نام در آزمون می توانید در سایت ما ثبت نام کنید.

هزینه آزمون OET چند است؟

امتحان OET با هزینه ۵۸۷ دلار استرالیا برگزار می شود.