یادگیری آنلاین زبان ها به شیوه ی شنیداری

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به یادگیری آنلاین زبان ها به شیوه ی شنیداری اشاره می کند و منابع زیادی در این زمینه در اختیار زبان آموزان قرار می دهد. اما بیایید بیشتر با این روش آشنا شویم:

یادگیری آنلاین زبان ها به شیوه ی شنیداری
یادگیری آنلاین زبان ها به شیوه ی شنیداری

اما یادگیری آنلاین زبان ها به شیوه ی شنیداری به چه معناست؟

هرچقدر هم که siri را دوست داشته باشیم یا قدردان کارهایی باشیم که برایمان انجام می­دهد اما او نمی­توانید به ما زبانی دوم بیاموزد.

البته که می­توانیم تنظیمات زبانی را بر روی دستگاه­های خود عوض کنیم و از siri بخواهیم که به ما جوک­هایی در زبان مقصدمان بگوید اما برای رسیدن به روانی در صحبت به بیش از این نیاز داریم.

اگر تصمیم به استفاده از تکنولوژی برای کمک در یادگیری زبان­تان گرفتید، احتمال دارد که مؤلفه های اجتماعی که خیلی زیاد با یادگیری الکترونیکی مرتبط نیستند را از دست دهید.

شما باید افرادی به جز siri را برای صحبت پیدا کنید.

شما به آن بازخورد بی واسطه ای نیاز دارید که در هنگام صحبت با گویشوری بومی کسب می کنید. برای اینکه عضلات یادگیری زبانتان را بسازید، به فرصت­هایی در زمان واقعی و پاسخ مناسب نیاز خواهید داشت.

پس آیا ممکن است که زبانی را در حالیکه کاملاً آنلاین هستید یاد بگیرید؟

آیا می­توانید در تعاملات اجتماعی آنلاینی که شبیه به دیدن حضوری افراد است، شرکت کنید؟ شاید فکر کنید اینجاست که یادگیری آنلاین سخت می­شود اما در واقع ما هوای شما را داریم.

بسیاری از منابع مهارت های شنیداری شما را مورد هدف قرار می­دهند که شما برای تشخیص تفاوت میان اصوات زبان مقصد و تحت نظر قرار دادن گفتار خود به آن­ها نیاز دارید. (به بیانی دیگر، مکالمه ای معنادار داشته باشید در زبانی که شدیداً روی آن کار کرده­اید تا یاد بگیرید.)

این جا آورده شده است که ما چرا می خواهیم به خصوص روی ارتقای این مهارت ها تمرکز کنیم:

  • لیسنینگ و اسپیکینگ به همراه ریدینگ و رایتینگ، دو اصول یادگیری زبان هستند و هر کدام بر اساس دیگری ساخته شده­ اند. وقتی شما این مهارت های مخصوص را قوی می­کنید، به پیشرفتی کلی در تمام این حیطه ها خواهید رسید.
  • یادگیری آنلاین، زبان آموزی را که انگیزه ی شخصی دارد در مقابل کم و بیش هزاران اپلیکیشن و منابع قرار می دهد تا تقریباً هر مهارت زبانی را تقویت کند. با این حال، خیلی از زبان آموزان آنلاین، عنصر اجتماعی را نادیده گرفته اند – تعامل بده بستانی که با برقراری مکالمه با یک گویشور بومی همراه است و برای سلیس شدن خیلی مهم است.