ریدینگ تافل ۲۰۲۴ | TOEFL iBT Reading + ویدیو

راهنمای ریدینگ تافل ۱۴۰۲-۱۴۰۳

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به بررسی و مروری کلی بر قسمت ریدینگ تافل (TOEFL iBT Reading) می پردازد. قسمت Reading تافل یکی از مهم ترین بخش های امتحان تافل می باشد. بسته به اینکه چقدر آماده باشید و آن را بشناسید می توانید نمره در این بخش کسب کنید. البته در سال ۲۰۲۴ تغییراتی در بخش Reading تافل انجام شده که باید حتما آنها را بدانید.

ما به بررسی انواع سوالات، زمانبندی، استراتژی ها و نمونه سوالات مختلف Toefl Reading می پردازیم. پس برای اینکه اطلاعات کافی برای گرفتن نمره خوب تافل داشته باشید باید به خوبی این بخش را بشناسید. به شما پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را با دقت بخوانید و نکات آن را به خوبی به خاطر بسپارید.


مدت زمان Reading تافل سال ۲۰۲۴

تعداد سوالاتزمان بخش ریدینگبخش تافل
۲۰ سوال – ۲ متن۳۶ دقیقهقسمت ریدینگ تافل

همانطور که در جدول بالا می بینید زمان پخش Reading تقریبا ۳۶ دقیقه می باشد. از سال ۲۰۲۳ این بخش نسبت به آزمون های قبل از آن کوتاه تر شده اند.

برای دیدن لیست تغییرات ۲۰۲۴ کامل آزمون تافل کلیک کنید.

Reading اولین قسمتی است که شما باید در تافل کامل کنید. این قسمت طراحی شده است تا مهارت های شما را در فهم متون آکادمیک سطح دانشگاهی بسنجد. شما ۳۶ دقیقه وقت خواهید داشت تا سوالات را بر مبنای دو متن جواب دهید. .

با توجه به بالا رفتن هزینه دلار و قیمت امتحان تافل، به شما پیشنهاد می دهیم حتما مطلب تافل چیست؟ را بخوانید تا از هزینه ها و شرایط جدید آزمون تافل با خبر شوید.


انواع سوالات بخش ریدینگ تافل

بخش ریدینگ تافل شامل انواع مختلفی از سوالات است. شما معمولا ممکن است ۲ متن داشته باشید و این یعنی به ازای هر متن تقریبا ۱۸ دقیقه وقت خواهید داشت. اگر بخواهیم تعداد سوالات را در نظر بگیریم شما برای هر سوال ۱۰۸ ثانیه زمان خواهید داشت.

انواع سوالات Reading به این صورت هستند:

  • Reading Factual Information
  • Inference and Rhetorical
  • Reading Vocabulary
  • Sentence Simplification
  • Insert Text
  • Prose Summary

توضیحات هر کدام از این نوع سوالات را به صورت ویدیویی ببینید:


ویدیو آموزش سوالات Reading Factual Information ریدینگ تافل

سوالات Factual and Non-Factual Question را در این ویدیو به خوبی بشناسید.

سوالات Factual-non Factual Question

ویدیو آموزش سوالات Inference and Rhetorical

در این ویدیو با سوال های Inference & Rhetorical Question آشا شوید و استراتژی های ریدینگ برای جواب دادن به این سوالات را نیز بشناسید.

ویدیو آموزش Inference and Rhetorical
toefl reading question

ویدیو آموزش سوالات Vocabulary Questions

یکی از انواع سوالات مهم در Reading TOEFL iBT سوالات Vocabulary Questionهستند. این سوالات بسیار با اهمیت هستند و می توانند درافزایش نمره شما بسیار مهم باشند. برای آشنایی با این سوالات حتما ویدیو زیر را ببینید.

فیلم سوالات Vocabulary Question تافل

دانلود نمونه سوالات ریدینگ تافل ۲۰۲۴

نمونه سوالات ریدینگ تافل بسیار اهمیت دارند و می توانند شما را برای گرفتن نمره های بالاتر کمک کنند. بسیار مهم است که بدانید امتحان تافل از سال ۲۰۲۴ تغییرات بسیار گسترده ای در بخش های مختلف داشته است و باید حتما نمونه سوالات اخیر تافل را برای موفقیت امتحان کنید.

برای دانلود pdf نمونه سوالات ریدینگ تافل ۲۰۲۴ کلیک کنید.


کتاب ها و منابع ریدینگ تافل سال ۲۰۲۴

برای آمادگی برای تافل نیاز به منابع ریدینگ تافل دارید. بهترین کتاب های تافل همانند TOEFL iBT Sampler، TOEFL Quick Prep می باشند. همچنین کتاب هایی همانند Oxford iBT و کتاب های لانگمن هم از منابع بسیار خوب ریدینگ تافل هستند.

برای دانلود کتاب ها و منابع ریدینگ تافل ۲۰۲۴ کلیک کنید


تکنیک های افزایش نمره ریدینگ تافل

مروری کلی بر قسمت ریدینگ تافل
مروری کلی بر قسمت ریدینگ تافل

برای اینکه بتوانید نمره خوبی در بخش reading کسب کنید باید بتوانید استراتژی ها مختلفی را بلد باشید و از آن استفاده کنید. بیایید مهم ترین تکنیک های بخش Reading را با هم ببینیم.

کلمات آکادمیک را یاد بگیرید

لغات آکادمیک بسیاری در آزمون تافل وجود دارد، و این کلمات معمولا کلماتی هستند که در سطح پیشرفته یا Advanced هستند. کلماتی که در حوزه دانشگاهی وجود دارند بسیار می تواند برای گرفتن نمره مناسب در بخش ریدینگ تافل موثر باشند. از آنجا که تافل یک ازمون آکادمیک است حتما بررسی شخص را در متن های علمی انجام میدهد.

یک منبع عالی برای برای مطالعه‌ی لغات آکادمیک، لیست واژگان آکادمیک می‌باشد. نگران نباشید، آموزشگاه زبان ایران آکسفورد لیستی از پرکاربردترین کلمات تافل را برای دانلود برای شما آماده کرده است.

برای دانلود لیست PDF کلمات پرکاربرد آکادمیک تافل کلیک کنید.

از کلمات کلیدی در متن استفاده کنید

کلمات کلیدی نقش بسزایی در درک مطلب مهارت Reading دارند. با استفاده از سرنخ‌های موجود در متن روش‌هایی برای حدس زدن معنی کلمات متن پیدا کنید. و تلاش کنید تا تمام معنی جمله، پاراگراف، یا متن را بفهمید، حتی وقتی که معنی لغات را به تنهایی نمی دانید.

اول سوالات را بخوانید بعد به سراغ متن بروید

بعضی داوطلبان تافل این اشتباه را می‌کنند که‌ اول تمام متن را قبل از جواب دادن به هیچ یک از سوالات تافل می‌خوانند. این زمان با ارزشی را تلف می‌کند. اگر شما قبل از خواندن سوالات تمام متن را بخوانید، به جزئیات درست هر سوال توجهی نخواهید کرد. آن وقت باید به عقب برگردید و متن را دوباره به منظور پیدا کردن جواب‌ها چک کنید.

حواستان به زمان لازم برای هر تست ریدینگ تافل باشد

reading تنها بخش آزمون تافل است که هیچ لیسنینگی و هیچ محدودیت زمانی برای هر کدام از سؤال‌ها ندارد. برخلاف بخش های دیگر Toefl، در بخش reading به شما برای هر سوال وقت مشخص داده نمی شود و شما مثلا برای یک متن حدود ۲۰ دقیقه زمان دارید. پس باید حواستان جمع باشد تا بتوانید برای هر سوال زمان را خودتان اختصاص دهید.

نکته مهم این است که تقریبا برای هر سوال حدود یک دقیقه و ۳۰ ثانیه وقت خواهید داشت. پس به زمان توجه ویژه داشته باشید.