آموزش زبان روسی پیمزلر Pimsleur

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به بررسی روشی می پردازد که امروزه بسیاری از آن صحبت می کنند و آموزش زبان روسی پیمزلر Pimsleur در میان نظرات افراد در دو نقطه کاملا متفاوت قرار می گیرد. برخی آن را یک روش خوب می دانند و بسیاری دیگر اصلا از آن رضایت ندارند و گزینه های دیگری همچون Rosetta Stone را بهتر می دانند. امروز به بررسی روش آموزش زبان روسی پیمزلر Pimsleur می پردازیم و سعید می کنیم بی طرفانه آن را در مقابل رقیبانش بررسی کنیم.

آموزش زبان روسی پیمزلر Pimsleur
آموزش زبان روسی پیمزلر Pimsleur

هزینه

اگر در خارج از ایران باشید این مسئله بسیار برایتان مهم می شود. زیرا آموزش زبان روسی پیمزلر Pimsleur بسیار گران است. تنها سطح اول یادگیری آن به عنوان مثال ۱۵۰$ است. البته در ایران به دلیل رعایت نشدن حق کپی رایت و امکان دانلود آموزش زبان روسی پیمزلر Pimsleur به صورت رایگان ،  این هزینه وجود ندارد و معمولا برای بسیاری هزینه فاکتور مهمی نیست چون تفاوتی بین بسته های آموزشی نیست.

متد به کار گرفته شده در آموزش زبان روسی پیمزلر Pimsleur

متد این سیستم آموزشی در به کار گیری فایل های صوتی که تماما به زبان روسی هستند تمرکز کرده است و  بعد از آن ترجمه از زبان مادری ( معمولا انگلیسی ) به زبان روسی است. زبانشناس Paul Pimsleur حدود چند دهه قبل با تحقیقاتی این سیستم را معرفی کرده بود. دوره حدود ۳۰ درس نیم ساعته را شامل می شود. شاید روشی که این سیستم استفاده می کند چیزی شبیه به سیستم آموزش زبان نصرت باشد که امروزه بسیاری در ایران آن را میشناسند.

برتری های این سیستم

تکرار کردن جملات به تعداد زیاد و با موضوعات مرتبط

شنیدن نحوه تلفظ افراد روس زبان در کلمه های خاص

یادگیری مطالب گذشته در این روش

فشار بر روی ذهن در یادآوری مطالب ببیشتر

نقاط ضعف سیستم Pimsleur

اما هر روشی دارای معایبی هم هست که متاسفانه در مورد پیمزلر به دلیل تعداد زیاد معایب امروزه می بینیم که بسیاری از افراد نظرات منفی در مورد این سیستم می دهند.

تمرکز کامل بر روی شنیدن

خیلی از ما با صدا یاد می گیریم. اما در مقابل بسیاری از ما از راه دیداری ،از راه نوشتاری و بسیاری از راه حرکت و درگیر شدن یاد می گیرند. تمرکز فقط بر روی حس شنیداری باعث می شود دیگر حواس فراموش شوند و مغز تمام انرژی خود را برای این کار نگذارد.

موضوعات غیر مرتبط

اگر شما یک بازرگان هستید و یک خانواده هم دارید (شخص استفاده شده در پیمزلر ) این روش می تواند برایتان مفید باشد. در غیر اینصورت این روش کاملا برای شما غیر مرتبط است. شما تقریبا موضوع مشترکی با فایل های صوتی پیدا نمی کنید.

وقت گیر بودن

شما زمان زیادی را صرف می کنید و معمولا در پایان دوره آن چنان که باید نمی توانید دایره لغات کاملی دشته باشید.

عادت به ترجمه

این سیستم به دلیل قدیمی بودن شما را به ترجمه عادت می دهد. شما بعد از مدتی می فهمید که ذهنتان خسته شده است.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما پیشنهاد می دهد اگر می خواهید از آموزش زبان روسی پیمزلر Pimsleur استفاده کنید سعی کنید آن را به همراه کتاب و کلاس ها به کار ببرید. در غیر اینصورت چندان امیدی به یادگیری زبان روسی واقعی نداشته باشید.