Pinyin زبان چینی

Pinyin زبان چینی

Pinyin یا Hanyu Pinyin سبک نوشتاری لاتین برای زبان چینی استاندارد است. این سیستم در کشور چین ، سنگاپور و تایوان مورد استفاده قرار می گیرد. با داشتن Pinyin زبان چینی اسم ها و کاراکتر های زبان چینی را می توان با حروف لاتین نوشت. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای آشنایی بیشتر زبان آموزان چینی با این سیستم اطلاعات کامل آن را در ادامه می آورد.

Pinyin زبان چینی
Pinyin زبان چینی

Pinyin زبان چینی چیست ؟

این سیستم نوشتاری در سال ۱۹۵۰ بر اساس کارهای قبلی صورت گرفته طراحی شد و  در سال ۱۹۵۸ به صورت رسمی توسط دولت چین منتشر شد. سنگ ینای این سیستم بر این تئوری بنا شده است که با نوشتن زبان چینی با حروف لاتین می توان به افراد غیر بومی کمک کرد این زبان را راحت تر یاد بگیرند و صداهای نزدیک تر به زبان چینی از خود تولید کنند.

برای کسانی که هیچ دانشی از زبان چینی ندارند شاید در نگاه اول کمی Pinyin زبان چینی گیج کننده باشد. ممکن است بسیاری از ترکیب های آوایی در زبان چینی در زبان فارسی یا انگلیسی وجود نداشته باشد. پس برای استفاده ای این نوع نوشتار باید حداقل هایی را از زبان چینی بدانید. ۴ تن tone در زبان چینی وجود دارد که برای نشان دادن این تن ها از اعداد یا آکسان ها در نوشتار استفاده می شوند به عنوان مثال :

Ma2 یا má

Ma4 یا mà

این دو نوع نوشتار در زبان چینی تن های مختلف را به نمایش می گذراند. نکته مهم استفاده از تن هاست زیرا ممکن است یک تغییر کوچک تن در زبان چینی معنی دو کلمه را کاملا تغییر دهد.

آیا شما باید Pinyin زبان چینی را یاد بگیرید؟

مطمئنا یادگیری این سیستم به شما کمک می کند تا بتوانید آموزش زبان چینی را سریع تر انجام دهید. با کمک این سیستم و با تغییر زبان کامپیوتر یا موبایل خود به راحتی می توانید نامه های چینی بنویسید و از آن لذت ببرید.

برای شرکت در کلاس آموزش زبان چینی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.