زبان فیلیپینی ها چیست ؟

زبان فیلیپینی ها چیست ؟

آیا تا به حال دقت کردید Philippine چرا به این اسم خوانده می شود. داستان از آنجا شروع می شود که پادشاه فیلیپ دوم اسپانیا در قرن ۱۶ در زمان نامگذاری این جزایر شاهزاده اتریش بود و شخصی به نام Ruy Lopez de Vallalobeos که  یک ملوان اسپانیایی بود این جزایر را به افتخار این شاهزاده Las Islas Filipinas نامگذاری کرد و بعد ها Philippine به عنوان نام این منطقه و کشور انتخاب شد. اما زبان فیلیپینی ها چیست ؟ آموزشگاه زبان ایران آکسفورد جواب را در مقابل چشمانتان قرار می دهد تا تمام سوال هایتان در مورد این منطقه زیبا را پاسخ گفته باشد.

زبان فیلیپینی ها چیست ؟
زبان فیلیپینی ها چیست ؟

زبان مردم فیلیپین

Filipino در سال ۱۹۸۷ به عنوان زبان رسمی مردم فیلیپین برگزیده شد. زبان انگلیسی و زبان Filipino دو زبان رسمی کشور فیلیپین به حساب می آیند. البته زبان اسپانیایی که در سه قرن گذشته در این کشور بسیار پر کاربرد بوده است اما با اشغال این کشور توسط آمریکا زبان انگلیسی در مدارس تدریس شد و در سال ۱۹۰۱ زبان انگلیسی برای تدریس در دانشگاه ها مورد استفاده قرار گرفت و به پیشروی زبان اسپانیایی در این کشور پایان داد.

البته حدود ۱۲۰ تا ۱۷۵ زبان محلی و بومی در کشور فیلیپین وجود دارد که بسیاری از انها جزو زبان های در معرض خطر UNESCO می باشد.  اما از آنجا که بسیاری از این زبان ها دارای گوینده بسیار کم هستند و تنها محدود به منطقه جغرافیایی بسیار کوچکی هستند نتوانسته اند به عنوان زبان های بسیار مهم در این کشور به حساب بیایند.

زبان Filipino از سیستم نوشتاری لاتین استفاده می کند و تقریبا می توان این زبان را از نظر ریشه های زبانشناسی زیرمجموعه زبان مالایی دانست.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش زبان های انگلیسی و اسپانیایی را در ایران برگزار می کند. برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.