پادکست هایی برای یادگیری زبان فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد که برگزار کننده دوره های آموزش زبان فرانسه در ایران می باشد امروز به پادکست هایی برای یادگیری زبان فرانسه اشاره می کند که می تواند برایتان بسیار مفید باشد. اگر شما هم در حال یادگیری زبان فرانسه هستید حتما این منابع را دنبال کنید.

پادکست هایی برای یادگیری زبان فرانسه
پادکست هایی برای یادگیری زبان فرانسه

اما پادکست هایی برای یادگیری زبان فرانسه را با هم می بینیم:

  • Learn French By Podcast

فرانسوی را بوسیله ی یک پادکست دو زبانه به زبان انگلیسی و فرانسوی یاد بگیرید. این توسط دو میزبان ارائه شده است، یک گویشور فرانسوی که به فرانسه حرف میزند و یک گویشور انگلیسی که آنچه گویشور فرانسوی می گوید را توضیح می دهد. فایل صوتی بسیار واضح و آسان است و فرمتی عالی برای مبتدیان و یادگیرندگان متوسط دارد . در نهایت از گفتگوهای اولیه به گفتگوهای میان مدت و پیشرفته در مورد موضوعات مختلف روزمره پیشرفت می کند. راهنماهای PDF در وب سایت موجود است.

  • News in Slow French

News in slow french یک پادکست سطح متوسط است. این پادکست اخبار، گرامر و عبارات جهان را پوشش می دهد و تمام گفتگوها را متوقف می کند تا پردازش آنچه که می شنوید را آسان تر کند. هر قسمت یک نقطه از دستور زبان و واژگان را تجزیه می کند.

در بخش اخبار در وب سایت news in slow french، علاوه بر منابع و آزمونهای افزوده شده در مورد گرامر، اصطلاحات و تلفظ زبان فرانسوی برای هر قسمت رونویسی شده اند.

  • One Thing In A French Day

One Thing In A French Day ، زندگی روزمره نویسنده Laetitia در فرانسه را توصیف می کند. هر قسمت پادکست حوادث مختلفی در زندگی او مانند رفتن به نانوایی، خرید، رفتن به ورزشگاه، دیدن دوستان، و غیره  را پوشش می دهد. او فرانسوی را واضح با سرعتی عادی صحبت می کند و کلماتش آسان است به طوری که درک می‌شوند. Laetitia هر سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه مقاله ها را منتشر می کند. من قطعا این را برای زبان آموزان متوسط و پیشرفته فرانسوی توصیه می کنم!

  • Le journal en français facile

این پادکست توسط رادیو بین المللی فرانسه (RFI)   برای زبان آموزان متوسط و پیشرفته فرانسه طراحی شده است. این یک خبر واقعی از ایستگاه رادیویی فرانسوی است، اما خبر را کمی آرام تر می خواند تا شما راحت به زبان فرانسوی گوش دهید.

هر یک از قسمت ها مهمترین اخبار روز را فقط در ۱۰ دقیقه (برای کسانی که در روز زیاد وقت ندارند!) و با یک نسخه آنلاین رایگان می آیند بیان می کنند.