روش های آسان برای یادگیری زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روش های آسان برای یادگیری زبان انگلیسی اشاره می کند که هر کسی می تواند به راحتی انها را انجام دهد و به بهترین شکل از آنها بهره ببرد. پس شما هم این روش های فوق العاده را از دست ندهید.

روش های آسان برای یادگیری زبان انگلیسی
روش های آسان برای یادگیری زبان انگلیسی

اما روش های آسان برای یادگیری زبان انگلیسی را با هم می بینیم:

۱- بازی کنید

چه کسی گفته که مطالعه نمی تواند کاملاً مفرح و همراه با بازی باشد؟ بازی ها روش هایی عالی را برای یادگیری لغات جدید ارائه می کنند.

بازی های زیادی وجود دارند که شما می توانید برای قوی ساختن دایره ی لغات خود بازی کنید.

بازی ها روش خوبی برای یادگیری هستند چون باعث مفرح شدن یادگیری می شوند، و در فراهم کردن بافت برای لغات جدید به شما کمک می کنند. این یعنی شما به لغتی که یاد گرفته اید معنایی اضافی می دهید.

۲- تلاش نکنید تا لغات را به تنهایی به یاد بیاورید

همان طور که قبلاً گفتیم، یادگیری لغات جدید با ارائه ی تعدادی بافت بهتر (و راحت تر) است. یک روش انجام این کار به یاد داشتن لغات در یک جمله است. این یک گزینه ای عالی است چون شما نه تنها لغت را می دانید، بله همچنین دقیقاً می دانید که چه طور از آن در مکالمه استفاده کنید.

یک گزینه ی دیگر به یاد داشتن لغات از طریق گروه ها است. اگر شما لغت “humongous” (خیلی بزرگ) را تازه یاد گرفته اید، می توانید آن را با فکر کردن به یک گروه از لغاتی که همین طور بزرگ و بزرگ تر می شوند، حفظ کنید – large، huge ، humongous. این همچنین شانس یادگیریِ لغاتِ حتی بیش تری را به طور همزمان فراهم می کند.

۳- یک وبلاگ بنویسید

خواندن وبلاگ ها روشی خوب برای یادگیری لغات جدید است، اما نوشتن یک وبلاگ حتی بهتر است! شما می توانید در خیلی از وبسایت ها یک وبلاگ رایگان را شروع کنید. این که در وبلاگ خود چه می نویسید و چه کسی آن را می خواند تمامش به خودِ شما بستگی دارد. شما می توانید درباره ی مد یا گربه بنویسید – درباره ی هر چه که علاقه دارید، بنویسید.

همان طور که شما می نویسید، احتمالاً باید معنای لغات را در یک دیکشنری پیدا کنید. همان طور که شما معنای لغات را می یابید، خیلی از آن ها را به یاد خواهید آورد! استفاده از آن ها در وبلاگِ خود بافتی عالی را برای آن ها فراهم می کند که به حافظه ی شما کمک خواهد کرد. شما دقیقاً یاد خواهید گرفت که چه طور از آن ها در رایتینگ استفاده کنید.

پست های وبلاگ خود را با دوستان و گویشوران بومی به اشتراک بگذارید. از آن ها درخواستِ بازخورد کنید. این کمک خواهد کرد تا مطمئن شوید که به درستی از لغات خود استفاده کرده اید.