آزمون آکادمیک PTE – چیزهایی که باید بدانید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد اولین برکزار کننده دوره های آموزشی آزمون PTE در ایران می باشد. اما آزمون آکادمیک PTE – چیزهایی که باید بدانید را بخوانید تا اطلاهات مفید مورد نیاز برای این آزمون را در ذهن داشته باشید.

اما آزمون آکادمیک PTE – چیزهایی که باید بدانید چه چیزهایی است:

آزمون آکادمیک PTE - چیزهایی که باید بدانید
آزمون آکادمیک PTE – چیزهایی که باید بدانید

چیزهایی درباره‌ی آزمون PTE که هیچکس راجع به آن صحبت نمی‌کند اما شما باید بدانید عبارتند از:
ویزا:

درست است که اگر داوطلب در آزمون PTE نمره‌ی خیلی بالایی بگیرد، پروسه‌ی پذیرش آن‌ها سریع‌تر انجام خواهد شد اما نمره‌ی آزمون PTE ضمانتی برای موافقت با ویزای شما نیست. آزمون PTE یکی از معیارهای لازم از نظر هیئت رسیدگی به امور مهاجرین است و تنها معیار برای ویزا نیست. اگر داوطلب نمره‌ی خوبی در PTE بگیرد اما از پس سایر ملزومات بر نیاید پس اجازه‌ی آن‌ها ممکن است با تأخیر روبرو شده یا مورد موافقت قرار نگیرد.
دانشگاه‌ها/ سازمان‌های خارجی:

آزمون آکادمیک پیرسون برای زبان انگلیسی منبعی است برای بررسی کارآمدی‌ داوطلبین در زبان انگلیسی و بلیط نهایی برای مخاطرات خارجی‌تان نیست. داوطلبینی که نمره‌ی خوبی کسب کنند یا نمره‌ی خیلی بالایی بگیرند، پیشنهاد درجه یکی از دانشگاه‌ها و سازمان‌ها دریافت خواهند کرد اما به سایر درجات و اسناد نیز نیاز خواهند داشت. اگر داوطلب نتواند یا ناتوان شود که سایر اسناد لازم را تحویل دهد یا سایر معیارهای لازم را فراهم نکند پس ثبت‌نام نخواهد شد.
پشت سر گذاشتن امتحان:

امتحان کردن تست‌های تمرینی و آزمون‌های آزمایشی بسیار واقعاً به عادت کردن برای امتحان و آشنا شدن با الگوی PTE و پروسه‌ی برگزاری آزمون کمک می‌کنند اما این همه چیز نیست. جهان داخل مرکز آزمون با همه‌ی شرایط آزمون‌های آزمایشی که قبلاً پشت سر گذاشته‌ایم متفاوت هستند.
حفظ کردن پاسخ‌ها: آزمون‌های آزمایشی بخشی جدایی‌ناپذیر هستند. همانطور که ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید: نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود. آزمون‌های آزمایشی برای ارزیابی نقاط ضعف شما و عادت دادنتان به امتحان و حفظ نکردن پاسخ‌ها ساخته شده‌اند. پرسش‌های آزمون آزمایشی و آزمون اصلی خیلی متفاوت خواهد بود. پیشنهاد می‌شود از آزمون های آزمایشی برای ارزیابی کارآمدی و تشخیص نقاط ضعف خود استفاده کرده و بررسی نمایید از دفعه‌ی آخر چه میزان پیشرفتی صورت گرفته است.