اشتباهات متداول در هنگام آزمون اسپیکینگ PTE

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مطلب به اشتباهات متداول در هنگام آزمون اسپیکینگ PTE اشاره می کند که بسیار برای کرفتن نمره خوب مهم هستند. پس حتما این مطلب را تا انتها بحوانید و آن را به کار ببندید:

اشتباهات متداول در هنگام آزمون اسپیکینگ PTE

اشتباهات متداول در هنگام آزمون اسپیکینگ PTE
اشتباهات متداول در هنگام آزمون اسپیکینگ PTE

برخی از اشتباهات متداولی که داوطلبین در هنگام آزمون اسپیکینگ PTE مرتکب می‌شوند و مستقیم یا غیرمستقیم نمره‌ی‌شان را تحت تأثیر قرار می‌دهد عبارتند از:
استفاده‌ی بیش از حد از پرکننده‌ها
اغلب ما در هنگام شروع یک مکالمه از پرکننده‌های بسیاری استفاده می‌کنیم که عموماً مورد توجه قرار نمی‌گیرند. شاید به صورت ناخودآگاه از آن‌ها استفاده کنیم اما سیستم PTE برای امتیاز دادن به پر کننده‌ها طراحی نشده است. استفاده از تعداد زیادی umm و ahh نه تنها وقت حیاتی برای یک پاسخ را مصرف می‌کند بلکه ارتباط بین اطلاعات را هم قطع می‌کند. لحظه‌ای که ارتباط بین اطلاعات قطع شود، سیستم متوجه می‌شود که پاسخ تمام شده و با توجه به اطلاعات تأمین شده در آن امتیاز را می‌دهد.
تند/ ناواضح صحبت کردن
اغلب ما مرتکب این اشتباه می‌شوند که تمام اطلاعات را در زمانی خیلی محدود اشباع می‌کنند و بنابراین خیلی سریع حرف می‌زنند یا به خاطر عدم اعتماد به نفس پاسخ‌شان را در میکروفن زمزمه می‌کنند. زمزمه کردن یا صحبت کردن سریع در میکرفون باعث اشکال در ضبط می‌شود و تمام جواب در ماشین نمره‌دهی ضبط نمی‌شود.
مکث‌های طولانی
سیستم به داوطلبین اجازه نمی‌دهد مکث‌های طولانی داشته باشند. اگر گوینده بیش از ۳ ثانیه مکث کند، سیستم ضبط را به طور خودکار متوقف می‌کند و پاسخ برای ارزیابی ارائه می‌شود؛ خواه کامل باشد یا نه. پیشنهاد می‌شود اگر کلماتتان برای اتصال عباراتتان تمام شد، تعدادی پر کننده اضافه کنید اما باز هم می‌گوییم که از استفاده‌ی بیش از حد از پر کننده‌ها هم اجتناب کنید.
بر زبان مسلط باشید
آزمون آکادمیک پیرسون برای زبان انگلیسی، امتحانی است که توسط نهادهای بسیاری برای اعطای اجازه‌ی کسب ویزا بر اساس امتیاز پذیرفته شده است. بنابراین پاسخی که برای امتیاز دادن به شما می‌خواهند باید رسمی باشد یا بیش از حد عامیانه، غیر رسمی یا محاوره‌ای نباشد. استفاده از چنین زبانی به عنوان اشتباه حساب می‌شود و سیستم از امتیاز شما کم خواهد کرد و شما هم امتیازات زیادی را از دست خواهید داد.