مزایا و معایب آموزش زبان روسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای کسانی که هنوز در دوراهی انتخاب زبان روسی برای آموزش هستند به مزایا و معایب آموزش زبان روسی می پردازد. پس با ما همراهی کنید.

مزایا و معایب آموزش زبان روسی
مزایا و معایب آموزش زبان روسی

پس به مزایا و معایب آموزش زبان روسی توجه نمایید:

معایب

  1. روسی زبان خیلی پیچیده ای است. به دلیل طبیعت زایای گرامر، روسی ها لغات جدید را حتی بدون این که بفهمند می سازند. در نتیجه در زندگی روزانه دایره ی لغات خیلی وسیعی استفاده می شود، پس، شروع به استفاده از دانش خود در زندگی واقعی سخت است. همچنین، تقریبا در تمام حیطه های گرامر تعداد خیلی زیادی از استثنائات وجود دارد: تاکیدها، صرف افعال، صرف اسامی و اعداد، جنسیت و غیره.

۲. آوای روسی خیلی متفاوت از انگلیسی است. تقریبا تمام صامت ها یا ملایم تر یا شدید تر از زبان های اروپایی دیگر هستند. پس، راحت شدن از لهجه سخت است.

۳. به دلیل پیچیدگی گرامر، موارد استثنا وجود دارند که طبقه بندی های مختلف گرامری ناسازگار هستند و بنابراین شکاف تولید می کنند. شما می توانید در جواب دیگر من بیش تر بخوانید: جواب اِمیل مانوکیان به تعدادی از حقایق جالب درباره ی زبان روسی چیست؟

  1. بسیاری از افراد خارجی شکایت می‌کنند که روس‌ها بخشی سیلابل‌ها را در هنگام صحبت کردن می‌بلعند. برای مثال روس‌ها به جای سه سیلابل “че-ло-век” (به معنای man, human being) چیزی مثل “чек” را تلفظ می‌کنند و بجای “сей-час” (به معنای now)، “щас” را تلفظ می‌کنند. پس، درک گفتار شفاهی نیز مهارتی فوق‌العاده است که باید بهبود یابد.

پس به طور خلاصه باید گفت که تسلط بر زبان روسی تلاش زیادی می‌طلبد. اگر بر آن مسلط نشوید صرفاً زبانی دیگر خواهد بود با مزایای استاندارد مانند توانایی برای برقراری ارتباط. اما اگر بتوانید بر آن مسلط شوید، جهانی شگفت‌انگیز را به روی خود باز می‌کنید.

مزایا

۱- به شما اجازه می دهد تا چیزی جدید، مفید و متفاوت را بیاموزید: این دلیلی خوب برای یادگیری روسی است، چون یادگیری این زبان باعث می شود تا شما مفاهیم مفید را برای مطالعه ی زبان های دیگر متوجه شوید. همچنین به شما کمک می کند تا زبان مادری خود را حتی بیش تر متوجه شوید.

۲- موقعیتی عالی برای گسترده کردن چرخه ی اجتماعی خود: دانستن زبان روسی به شما کمک می‌ کند تا با افراد این کشور یکدل باشید.