مزایای یادگیری زبان روسی چیست؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به این سوال پاسخ می دهد که مزایای یادگیری زبان روسی چیست؟ اگر روسیه و زبان روسی از علاقهمندی های شما محسوب می شود پس حتما این مطلب را از دست ندهید.

مزایای یادگیری زبان روسی چیست؟
مزایای یادگیری زبان روسی چیست؟

اما مزایای یادگیری زبان روسی چیست؟

فهرست خوبی از جواب‌های مدرسین تهیه شده، ما بخشی از صحبت‌هایشان را تکرار می‌کنیم.

۱- زبان روسی در کشورهای سابق اتحاد جماهیر شوروی صحبت و فهمیده می‌شود، پس اگر برنامه‌ی دیدار از آنجا را دارید، خیلی مفید خواهد بود. به علاوه مفید است بدانید که زبان‌های خارجی به میزان وسیعی در بین روس‌ها صحبت نمی‌شود، پس ممکن است برای برقراری ارتباط در خیابان‌ها با انگلیسی مشکل داشته باشید.

۲- دستور زبان روسی شبیه به سایر زبان‌های اسلاویک مانند اوکراینی، بلاروسی، چک و حتی لهستانی است. دایره واژگانش به مراتب جلوتر است. پس اگر می‌خواهید تا آنجا که امکان دارد از واژگان دوباره استفاده کنید، بهتر است زبان‌های اسلاویک دیگری مانند چک را انتخاب کنید.

۳- روسی زبانی بسیار خلاق است. وقتی بر ریخت‌شناسی آن مسلط شدید، قاد خواهید بود تعداد بی‌نهایتی از لغاتی را تولید کنید که وجود ندارند اما گویشور بومی روسی متوجه خواهد شد. بهترین مثال عبارت است از لغت недоперепить (که به صورت underoverdrink ترجمه شده است). چنین لغتی در دیکشنری‌ها وجود ندارد اما اگر این لغت ترکیبی را به روس‌زبانی بگویید، او معنای عمیق پشت آن را خواهید فهمید و خندید. همچنین ظرایف معنایی زیادی وجود دارند که توسط پیشوندهای روسی منتقل می‌شوند- وقتی آن‌ها را یاد بگیرید، جهانتان غنی‌تر می‌شود.

۴- بسیاری معتقدند که رمان‌های فئودور داستایوفسکی را اصلاً نمی‌توان ترجمه کرد. آنچه از طریق خواندن ترجمه به دست می‌آورید، معناست. معنا در آثار او در رتبه‌ی دوم اهمیت است. اگر بر زبان روسی مسلط شوید تا بتوانید ظرایف معنایی لغات و سَبْک را متوجه شوید، داستایوفسکی واقعی را کشف خواهید کرد. کارهای سایر نویسندگان روسی سازگاری بیشتری با ترجمه دارد.

۵- تقریباً هیچ گویشی در زبان روسی وجود ندارد. تفاوت بین نواحی مختلف واقعاً کوچک است. و همچنین زبان محاوره‌ای بسیار به نسخه‌ی ادبی نزدیک است.

۶- مردم روسیه خیلی بادانش و خوش‌مشرب هستند پس حتی ممکن است به شما کمک کنند.