جایگاه زبان روسی در جهان

جایگاه زبان روسی در جهان
از زمانی که Yuri Alekseyvich Gagarin توانست به عنوان اولین فضانورد در دنیا خود را به مردم جهان بشناساند ، رقابت آمریکا و شوروی ( روسیه ) شروع شد و این دو ابرقدرت سعی کردند در عرصه علم و تکنولوژی پیشرفت کنند تا در جهان جایگاه خود را ارتقا دادند. جایگاه زبان روسی در جهان هم برای کشور روسیه اهمیت زیادی دارد و کشور روسیه سعی می کند تا در کشور های روس زبان و دیگر کشور های جهان آموزش زبان روسی و یادگیری زبان روسی را تشویق کند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد جایگاه زبان روسی در جهان و اهمیت زبان روسی را به شما نشان خواهد داد.

جایگاه زبان روسی در جهان
جایگاه زبان روسی در جهان

هشتمین زبان دنیا
زبان روسی از نظر تعداد افرادی که زبان مادریشان زبان روسی است هشتمین زبان دنیا است و اگر کسانی که زبان روسی را یاد گرفته اند را نیز به این آمار اضافه کنیم جایگاه زبان روسی در جهان یک پله ارتقا پیدا می کند و به هفتمین زبان دنیا تبدیل می شود.
زبان اینترنت
بر اساس آمار W3Techs بعد از زبان انگلیسی که ۵۵ % از وب سایت های دنیا به این زبان هستند ، زبان روسی دومین زبان استفاده شده در اینترنت می باشد. پسوند .ru که برای کشور روسیه است حتی موفقیت را از این هم بالاتر برده است و به اولین و پر استفاده ترین Domain کشوری تبدیل شده است.
جالب اینجاست که در سال های اخیر روسیه تلاش خود را برای حفظ جایگاه زبان روسی در جهان ادامه داده است و نه تنها برای زبان بلکه برای بازگشت غرور ملی خود بیشتر اقتدار از خود نشان داده است.
خوشبختانه یا متاسفانه از آنجا که زبان روسی با الفبای لاتین نیست و ریشه ای کاملا جدا دارد باید برای آموزش زبان روسی انرژی و وقت کافی را بگذارید. برای شرکت در دوره ای آموزش زبان روسی با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.