انتخاب کلاس مناسب آموزش آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش آیلتس تضمینی در ایران می باشد. انتخاب کلاس مناسب آموزش آیلتس همیشه می تواند چالشی پیش روی زبان آموزان باشد. امروز به شما مراحل انتخاب یک کلاس مناسب را بیان می کنیم.

انتخاب کلاس مناسب آموزش آیلتس
انتخاب کلاس مناسب آموزش آیلتس

مراحل انتخاب کلاس مناسب آموزش آیلتس

واقعاً به چه چیز نیاز دارم؟

با اینکه تعیین کردن سطح زبانی‌تان علمی دقیق نیست، پیشنهادات می‌توانند شما را برای قدم بزرگ بعدی به اندازه‌ی کافی قوی بکنند: انتخاب دوره‌ی مناسب. به محض آن‌که متوجه شدید کجا قرار می‌گیرید و کجا باید باشید، بهتر خواهید توانست تصمیم بگیرید که آیا برای دوره‌ی آماده‌سازی آزمون آیلتس آماده هستید یا خیر. باقی عوامل مرتبط برای در نظر گرفتن به هنگام انتخاب دوره‌ی آماده‌سازی آیلتس عبارتند از:

۱- زمان و در دسترس بودن

پیش از آنکه تاریخ آزمون آیلتس خود را رزرو کنید، مهم است که دیدگاهی واقع‌گرایانه داشته باشید به این معنا که چقدر آماده‌سازی نیاز دارید. با اینکه یک دوره‌ی فشرده‌ی ۴ هفته‌ای ممکن است راه انتخابی برخی از آزمون‌دهندگان باشد، بقیه ممکن است از یک برنامه‌ی ۱۲ هفته‌ای استفاده کنند. واقعاً همه‌ی آن به این بستگی دارد که در حال حاضر چقدر به هدف خود نزدیک هستید و البته تا چه حد برنامه‌ی فعلی شما انعطاف‌پذیر است.

۲- تمرین آکادمیک و عمومی

وقتی در یک دوره‌ی آماده‌سازی شرکت می‌کنید؛ نوع آزمونی را که نیاز به آماده‌سازی برایش دارید در نظر بگیرید: چه آموزش عمومی باشد و چه آموزش آکادمیک (مراکز آموزشی معمولاً کلاس‌هایی را با مورد هدف قرار دادن هر دو نسخه برگزار می‌کنند.) اما آگاه باشید که برخی مؤسسات ممکن است کلاس‌های آماده‌سازی منحصراً برای عمومی یا آکادمیک داشته باشند.

۳- کلاس‌های گروهی در مقابل تدریس خصوصی

اگرچه کلاس‌های گروهی متداول‌تر هستند و از قابلیت آمادگی بالاتری برای آماده‌سازی برخوردارند اما تدریس خصوصی هم می‌تواند گزینه‌ای معتبر برای برخی باشد. مزایای زیادی در آماده‌سازی برای آزمون آیلتس طی آموزش تک به تک وجود دارد (برای مثال می‌توان به این چند مورد اشاره کرد؛ شخصی‌سازی، راحتی، انعطاف‌پذیری.) اما هزینه و فقدان تعامل شاگردان را در ذهن بسپارید که می‌تواند بسیار انگیزه‌بخش و غنی‌کننده باشد.

حالا به شما بستگی دارد که خودتان را در بهترین موقعیت برای موفقیت قرار دهید. در نهایت، تلاش و کاری که برای تحقق اهداف خود به خرج می‌دهید به اندازه‌ی انتخاب دوره‌ی آماده‌سازی صحیح، مهم می‌باشد.