خرید کردن در زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بخشی از دوره های آموزشی خود را شامل بحث های Functional نیز می نماید. خرید کردن در زبان انگلیسی یکی از این موارد کاربردی می باشد.

خرید کردن در زبان انگلیسی
خرید کردن در زبان انگلیسی

چه مواردی در خرید کردن در زبان انگلیسی مهم است؟

بعضی وقت‌ها سخت می‌شود که انگیزه‌ی هم دانش‌آموزان و هم خودمان را بالا نگه داریم وقتیکه می‌دانیم اغلب آن‌ها حتی در طول یکسال کامل هم در خارج از کلاس انگلیسی صحبت نخواهند کرد. برای سخت‌تر کردن این باید بگوییم که بسیاری از زبان آموزان تنها به همراه گروه‌های توریستی به خارج سفر می‌کنند که پر از کامندان یا همسفرانی هستند که به زبان خود صحبت می‌کنند. برای آن دانش‌آموزان احتمالاً متداول‌ترین استفاده از زبان انگلیسی در زندگی به هنگام خرید کردن در خارج از کشور بوده است.

آنچه که اغلب زبان آموزان نیاز دارند تا از یک کلاس درباره‌ی خرید کردن متوجه شوند اینست که سؤالاتی که فروشندگان فروشگاه مطرح می‌کنند را درک کنند؛ مثلاً: «می‌توانم کمکتان کنم؟»، «چه رنگی دوست دارید؟» و «آیا چیز دیگری هم وجود دارد که بتوانم در آن کمکتان کنم؟ آن‌ها همچنین شاید نیاز داشته باشند که سؤالاتی مختص به مغازه‌های مشخص را متوجه شوند مثل اینکه در مغازه‌ی معاف از مالیت فرودگاه «آیا می‌توانم مجوز سوار شدن در هواپیمایتان را ببینم؟»

واضح است که مرحله‌ی بعد آگاهی از چگونگی پاسخ دادن به سؤالاتی است که ممکن است پرسیده شوند. برای شروع باید قادر باشند سؤالات بله یا خیر را به هر دو طریق پاسخ دهند (بله، لطفاً. من به دنبال هدیه‌ای برای خواهرزاده‌ام می‌گردم) یا (نه، مسئله‌ای نیست، ممنونم. صرفاً نگاه می‌کنم) آن‌ها باید قادر باشند که کار مشابه را با سؤالات Wh هم انجام دهند.

زبان آموزان چه برای درک سؤال و چه دانستن چگونگی پاسخ دادن احتمالاً به دایره واژگانی نیاز دارند مانند:

  • نام اقلامی که می‌خواهند بخرند
  • اسم بخش‌های چیزهایی که می‌خواهند بخرند مانند «آستین» و «چین»
  • اسامی چیزها و اشخاص در مغازه مانند «مدیر فروشگاه»، «صندوقدار» و «اتاق تعویض لباس»
  • افعال و افعال عبارتی مانند “try it on” و  “take it back”
  • صفات مانند رنگ‌ها
  • تنوع در صورت‌های متفاوت کلمه در بریتانیایی و امریکن

اگر شما هم دوست دارید می توانید در دوره های آموزش زبان انگلیسی کاربردی آموزشگاه زبان ایران اکسفورد صحبت کنید.