چند تکنیک مفید دیگر برای ریدینگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چند تکنیک مفید دیگر برای ریدینگ آیلتس می پردازد و توجه شما را به سمت این تکنیک ها جلب می کند. بهتر است آنها را بار ها و بارها در تمرینات مختلف استفاده کنید.

چند تکنیک مفید دیگر برای ریدینگ آیلتس
چند تکنیک مفید دیگر برای ریدینگ آیلتس

به چند تکنیک مفید دیگر برای ریدینگ آیلتس توجه کنید:

استراتژی #۲: اول خواندن – بعد سوال

۱. یک پاراگراف را بخوانید. دوباره یک پاراگراف را بخوانید، و وقت بیش تری را روی جملات اول و آخر بگذارید و تلاش کنید تا ایده ی اصلی را شناسایی کنید.

۲. یک عنوان درست کنید. به محض این که شما پاراگراف را خواندید، از خودتان یک عنوان بسازید. تلاش کنید تا به چیزی فکر کنید که ایده ی اصلی و نه فقط جزئیات مخصوص را شامل می شود.

۳. هر عنوان را بخوانید. عناوین را به طور کامل بخوانید تا معنا را کامل متوجه شوید. این دفعه، تلاش کنید تا عنوانی را انتخاب کنید که به طور نزدیکی با عنوانی که شما به پاراگراف مشابهی نسبت دادید، مرتبط باشد. دوباره اگر گزینه های متعددی وجود دارند که احتمالاً با پاراگراف جور در می آیند، آن ها را یادداشت کنید و ادامه دهید. همان طور که پاراگراف های بیش تری را می خوانید گزینه ها را حذف کنید.

همچنین با علامت گذاریِ لغاتِ اصلی حواستان به شباهت ها و تفاوت ها هم باشد چون این به شما کمک خواهد کرد تا عناوین با معنای مشابه را حذف کنید.

نکات عمومی

برای هر دوی استراتژی ها به همان اندازه که موقع انتخاب عنوانِ درست موثر عمل می کنید زمان خود را هم کارآمد نگه دارید چون این می تواند خیلی زمان بر باشد. اگر شما از تفاوت بین دو یا چند عنوان مطمئن نیستید، از تمام جواب ها یادداشت بردارید و به پاراگراف بعدی بروید. شما احتمالاً قادر خواهید بود همان طور که ادامه ی متن را می خوانید گزینه ها را حذف کنید.

به محض این که شما مطمئن شدید که عنوان صحیح را برای پاراگراف دارید یا یک گزینه را حذف کردید، خط کشیدن بر آن عنوان روی کاغذ تمرین خوبی است. این شما را از خواندن مداوم عنوان مشابه بازمی دارد.

در نهایت، به طور سطحی خواندن برای سوالات تطبیقیِ عنوان مهارتی ضروری است چون این نوع سوال خیلی زمان بر است، و شما برای انجام سوالات دیگر آن ‌قسمت، زمان لازم خواهید داشت.

مطابقت عناوین سخت است و تکنیکی که شما استفاده می کنید هم به آن چه که برایتان راحت ترین است بستگی دارد و هم به این که باید چه قدر زمان به آن سوال اختصاص دهید. موقع تمرین، استراتژی های مختلفی را امتحان کنید تا متوجه شوید که کدام یکی برای شما بهترین نتیجه را دارد.