آموزش تلفظ زبان اسپانیایی

آموزش تلفظ زبان اسپانیایی
تلفظ کلمات در زبان اسپانیایی بسیار راحت است. شاید شما فکرش را هم نکنید اما در زبان اسپانیایی مشکلات زبان انگلیسی را ندارید. مثال معروف Ghoti را در زبان انگلیسی برای نشان دادن بی قاعده بودن تلفظ در این زمان بسیار معروف است. Ghoti را می توان بر اساس قاعده های زبان انگلیسی نوع دیگری از تلفظ fish دانست. اگر یک جستجوی ساده در اینترنت کنید مطمئنا تعجب خواهید کرد که تا چه اندازه زبان انگلیسی در بخش تلفظ بی قاعده است. اما به همان اندازه که انگلیسی از قوانین تبعیت نمی کند آموزش تلفظ زبان اسپانیایی بسیار قانونمند است.

آموزش تلفظ زبان اسپانیایی
آموزش تلفظ زبان اسپانیایی

در یادگیری قدم به قدم ابتدا باید به سراغ حروف الفبا رفت. تقریبا تمامی حروف الفبا در زبان اسپانیایی صدایی مشابه زبان انگلیسی دارند به جز موارد زیر که تفاوت دارند:
G صدای ” گ ” یا ” خ ”
LL صدای ” ی ”
Ñ صدای شبیه به ” نی” در کلمه اسپانیول
RR صدای ” ر ” با استرس بیشتر
V صدای ” ب ”
J صدای ” خ ”
در ترکیب های حروف با یکدیگر هم در زبان اسپانیایی نکاتی وجود دارد که اگر آنها را خوب یاد بگیرید دیگر هر متنی را می توانید بخوانید بدون اینکه حتی قبلا کلمات آن را دیده باشید یا معنی آن را بدانید.
Qu صدای ” ک ” می دهد ( دقت کنید که هیچ وقت آن را ” کو ” تلفظ نکنید بلکه ترکیب این دو حرف فقط صدای ” ک ” می دهد.)
H در اسپانیایی تلفظ نمی شود و ساکن است. مگر اینکه با ترکیب Ch بیاید که صدای ” چ ” می دهئ.
Z همانند حرف Th در انگلیسی تلفظ می شود.
اگرچه تفاوت های بین آموزش تلفظ زبان اسپانیایی اروپایی و آمریکای لاتین وجود دارد و شاید در سطوح بالاتر بیشتر به ترکیب ها و آکسان ها پی می برید اما با همین قوانین ساده می توانید کارتان را به راحتی در زبان اسپانیایی پیش ببرید. برای شرکت در کلاس های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید.