آموزش اسپیکینگ زبان Native Like

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بر این باور است که بسیاری از زبان آموزان دوست دارند اسپیکینگ زبان Native Like داشته باشند. اما آیا همه می توانند به آن دست پیدا کنند یا نه و یا اینکه همه می توانند به توانایی برسند که از به خوبی یک فرد بومی صحبت کنند یا نه مسئله است که بهتر است تا پایان این مطلب با ما باشید.

آموزش اسپیکینگ زبان Native Like
آموزش اسپیکینگ زبان Native Like

چطور به آموزش اسپیکینگ زبان Native Like دست پیدا کنیم؟

صحبت کردن مانند یک فرد بومی، هدف نهایی برای یادگیری زبان است. هدفی است که تقریباً هرگز محقق نمی‌شود. با این حال دلیلی وجود ندارد که مشتاق این هدف بلندپایه نباشیم، حتی با دانستن اینکه به آن نمی‌رسیم. مانند این می‌ماند که بخواهیم گلف را مانند تایگر وودز بازی کنیم یا پیانو را همچون چارلز ریچارد – هملین بنوازیم.

برای دنبال کردن این رویا نیاز داریم که خود را در زبان جدید، لیسنینگ، ریدینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و فهم زبان غوطه‌ور سازیم. نیاز داریم که خود را از لحاظ احساسی به آن زبان متعهد کنیم. نیاز داریم که زبان یا دستکم بخش‌هایی از فرهنگ را دوست داشته باشیم تا رفتار گویشوران بومی را تقلید کنیم. گویشوری زبان یک مدل است ، هدف دست‌نیافتنی که می‌خواهیم از آن تقلید کنیم. می‌ خواهیم شیوه‌ی تلفظ، آهنگ کلام و استفاده‌ی ‌شان از کلمات را تقلید کنیم. این یعنی ما واقعاً می‌خواهیم مثل آن‌ها باشیم، حتی خود آن‌ها باشیم.

چنانچه تا به حال تجربه‌ی این پدیده را نداشته‌اید که خود را به گویشور مسلط زبان دیگری تبدیل کنید، احتمالاً شک دارید که بتوانید آن را انجام دهید. اما ما می‌دانیم که می‌توانید. وقتی آن را برای یک زبان انجام دادید، درها برای انجام آن در مورد زبان‌های دیگر نیز باز می‌شود. ما اینکار را بیشتر از چند بار انجام داده‌ایم. تجربه‌ای فوق‌العاده‌ست. می توانید به این تجربه به راحتی دست بیابید اگر تنها خواست آن را در خود پرورش دهید.

کار سختی نیست که فهرستی از پرکاربردترین لغات در یک زبان تهیه کنیم. می‌توانید آن‌ها را در دیکشنری جستجو کنید یا صرفاً در زبان خود تایپ کرده و در google translate قرار دهید. شک داریم که کمک چندانی کند ، لااقل در مورد خیلی ها که این طور نیست. باید آن‌ها را بارها و بارها در متون پرمعنی، ببینید و بشنوید. باید آن را حس کنید. باید حس کنید که شوق یادگیری دارید و همین کافیست تا زبان به خوبی یاد بگیرید.

برای شرکت در کلاس های می توانید با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.