تشکر به زبان روسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یکی از مفید ترین کلمات در زبان روسی را به شما آموزش می دهد.تشکر به زبان روسی تقریبا همه جا به درد شما می خورد. در یک رستوران تا یک جلسه مدریتی نیاز دارید که از افراد تشکر کنید.

تشکر به زبان روسی
تشکر به زبان روسی

Спасибо – Spasibo – تشکر

این کلمه جادویی را حتما به خاطر بسپارید. روس ها مردمی مهمان نواز و بخشنده هستند. آنها تنها توقع دارند بعد از دادن چیزی به شما و یا کمک کردن به شما یک تشکر ساده انجام دهید. این کار را می توانید با همین کلمه Спасибо انجام دهید. معمولا اگر شما را انسانی ناسپاس بدانند به اصطلاح ” даже спасибо не скажет ” اشاره می شود. این اصطلاح به معنای کسی است که حتی تشکر هم نمی کند.

اما اگر شخصی به شما گفت ” متشکرم ” چطور؟ شما باید جوابی درخور و شایسته داشته باشید. این جواب ” خواهش می کنم ” ساده است گه راه های زیادی برای گفتن آن به زبان روسی وجود دارد.

Пожалуйста — po-ZHAL-sta – خواهش می کنم

این کلمه علاوه بر معنای خواهش می کنم در برخی مواقع به معنای ” لطفا ” نیز ترجمه می شود. اگر بخواهید در جواب تشکر به زبان روسی می توانید از کلمه بسیار متشکرم نیز استفاده کنید.

همین چند کلمه ساده می تواند برای شما بسیار مفید باشد. پایه و اساس روابط کاری و روزمره شما در مناسبات روسی همین کلمه های ساده هستند. اما توجه کنید که تمام این کلمه ها تنها می توانند برای چند موقعیت به کار شما بیایند. بهتر است زبان روسی را به صورت کامل آموزش ببینید. در کلاس های زبان روسی آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می توانید از یادگیری این زبان شیرین لذت ببرید و بتوانید به راحتی در موقعیت های مختلف از این زبان استفاده کنید. برای شرکت در کلاس ها با شماره های آموزشگاه زبان ایران اکسفورد تماس بگیرید.