نکاتی که قبل از ثبت نام در کالج زبان ایتالیایی باید بدانید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکاتی که قبل از ثبت نام در کالج زبان ایتالیایی باید بدانید اشاره می کند. اگر قصد دارید در ایتالیا به یادگیری زبان ایتالیایی بپردازید حتما این مطلب را مطالعه کنید. پس با ما همراه باشید.

نکاتی که قبل از ثبت نام در کالج زبان ایتالیایی باید بدانید
نکاتی که قبل از ثبت نام در کالج زبان ایتالیایی باید بدانید

نکاتی که قبل از ثبت نام در کالج زبان ایتالیایی باید بدانید :

شما سفری به ایتالیا را برنامه ریزی کرده اید، و البته، یکی از اهدافتان این است که هر چه بیش تر زبان ایتالیایی را بیاموزید. علاوه بر صحبت کردن با غریبه ها در خیابان یا با خانواده، شما دوست دارید تا تجربه ی سازمان یافته تری داشته باشید – تجربه ای که غوطه وری را با مطالعات ترکیب می کند.

اگر شما به دنبال چنین چیزی هستید، بسته به این که به کجا سفر می کنید مدارس زبان ایتالیایی زیادی برای انتخاب خواهید داشت.

در این جا فهرستی از عواملی آورده شده است که باید قبل از ثبت نام در کلاس در نظر بگیرید.

هزینه اش چه قدر است؟

یک دوره ی کامل  زبان در ایتالیا معمولاً ارزان تر از رفتن به تعطیلات در زمان مشابه است. برای مثال، هزینه ی یک برنامه ی فشرده ی چهار هفته ای (۳۰ درس/هفته) در Eurocentro Firenze 1495$ می شود. این شاملِ شهریه ی کامل ، فراهم کردن وسایل راحتیِ اتاقتان، و صبحانه و شام است. هزینه ی سفر با تورِ یک هفته ای هم حداقل همین مقدار می شود. برای مثال، هزینه ی یک کلاس گروهیِ یک هفته ای در Orvieto تقریباً ۲۲۵ یورو می شود.

در کجا واقع شده است؟

شما به دلایل واضحی درباره ی مدارس زیادی که در فلورانس، رُم، و ونیز قرار گرفته اند چیزهایی می شنوید. با این حال همه از ازدحام جهانگردان لذت نمی برند، پس به دنبال مدارسی در شهرهای کوچک تر مانند Perugia و Siena، در کنار ساحل، و در سیسیلی باشید. من همچنین تجربیات شگفت انگیزی را درباره ی شاگردانی شنیده ام که به محل هایی مانند Perugia، Orvieto، Lucca، یا Montepulciano رفته اند.

احتمالش کم تر است شما شخصی را ملاقات کنید که به زبان انگلیسی هم صحبت کند، که این اثبات می کند برای زبان ایتالیایی تان خیلی مفید است.

چه چیزی در دسترس است؟

مدرسه ی زبان در کجا قرار دارد و رسیدن به آن جا تا چه اندازه راحت است؟ آیا ساختمان کافه تریا دارد؟

در مدارس پیشرفته تر، شما اغلب یک مرکز چند رسانه ای، یک کتاب خانه، یک آزمایشگاه کامپیوتر، یک آزمایشگاه صوتی، و یک اتاق سینمای خصوصی برای تماشای فیلم های ایتالیایی پیدا خواهید کرد. با این حال، این وسایل رفاه برای داشتن یک تجربه ی غنی و معتبر ضروری نیستند.

کارکنان چگونه هستند؟

قبل از این که در کلاس ها ثبت نام کنید، با کارکنان گپ بزنید یا صفحه ی فیسبوک آن ها را بررسی کنید. اگر شما دوست داشته باشید، می توانید درباره ی صلاحیت معلمان بپرسید. چه نوع مدارکی دارند، سطح تجربه شان در چه حدی است، و اهل کجا هستند؟ آیا آن ها برای تدریس به هر سطحی از شاگردان راحت هستند؟ آیا آن ها بعد از اتمام کلاس ها در رویدادهای فرهنگی شرکت می کنند؟ آیا آن ها بعد از کلاس به کسانی که درخواستی داشته باشند کمک بیش تری می کنند؟

فعالیت های فرهنگی وجود دارد؟

بررسی کنید تا بفهمید هر مدرسه چه چیزهایی را ارائه می کند و آیا هزینه ی اضافه ای برای شرکت در این فعالیت ها می گیرند یا نه. خیلی از مدارس سخن رانی، مهمانی، و رویدادهای مخصوص دیگری را ترتیب می دهند که می توانند از لحاظ زبان شناسی درست به اندازه ی یادگیری گرامر در کلاس غنی باشند. همچنین بعضی از مدارس با گرفتن هزینه ای اضافی دوره هایی اختیاری را برنامه ریزی می کنند مانند نقاشی، یا آشپزی.

کجا خواهید ماند؟

از املاکی درباره ی خانه های اجاره ای بپرسید، گزینه ای که شما طی برنامه با یک خانواده ی ایتالیایی زندگی می کنید. این روشی عالی برای یادگیری زبان و داشتن شانس برای تبادل کمی فرهنگ است. این گزینه احتمال دارد که شامل وعده های غذایی هم شود و می تواند منجر به دوستی های همیشگی شود. اگر گزینه هایی برای خانه های اجاره ای وجود ندارد، احتمال دارد که کارکنان درباره ی بهترین آپارتمان های نزدیکی که شاگردان بتوانند اجاره کنند، خبر داشته باشند.

شهرت مدرسه به چیست؟

قبل از تصمیم گیری، بازبینی ها را آنلاین بخوانید، از دوستان خود و شاگردانی بپرسید که قبلاً در برنامه شرکت کرده اند، تا از تصمیمتان مطمئن باشید.

خیلی از مدارس همچنین لیستی از شاگردان قبلی دارند که برای پاسخ دهی به ایمیل داوطلب شده اند تا درباره ی تجربیات خود در مدرسه صحبت کنند. این می تواند روشی با ارزش و ارزان باشد تا متوجه شوید که معلمان، شهر، خانه، و کلاس ها واقعاً چه طور هستند.