چیزهایی که باید برای تافل بدانید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به چیزهایی که باید برای تافل بدانید و در ذهن خود بسپارید اشاره می کند. شاید برخی از تصورات شما با این نکات نسبت به آزمون تافل کاملا عوض شود.

به چیزهایی که باید برای تافل بدانید توجه کنید:

چیزهایی که باید برای تافل بدانید
چیزهایی که باید برای تافل بدانید

۱. زمان دشمن نیست

زمان دشمن نیست… اگر شما بدانید که چه طور از آن استفاده کنید. حواستان به عنوان و مسیرهای روی صفحه ی کامپیوتر خود باشد، اما روی سوالات تمرکز کنید. وقت خود را روی مسائل کم اهمیت تلف نکنید، مانند یک لغت مخصوص که نمی دانید یا نمی توانید به یاد بیاورید. اگر این فقط یک سوال است، بهتر است که جواب را حدس بزنید تا این که ۵ دقیقه ی باارزش را به فکر کردن درباره ی آن تلف کنید.

فقط درباره ی این فکر کنید که در ۵ دقیقه چند جواب را درست می گویید. شما می توانید به سوالاتِ راحت تر خیلی سریع تر جواب دهید، و امتیازات بیش تری کسب کنید‌.
اگر شما آنلاین در امتحان شرکت می کنید، روی مهارت های تایپ خود کار کنید. انجام این کار را به خوبی و قبل از امتحان شروع کنید تا بتوانید زمان نوشتن خود را به حداکثر برسانید.

۲ روی گرامر و لغات تمرکز کنید
فراموش نکنید که این امتحان نمایانگر این است که شما چه قدر انگلیسی می دانید. تمام زبان ها در نهایت درباره ی کلمات (لغات) و این که شما چگونه آن لغات را مرتبط می‌کنید است (گرامر). شما باید اثبات کنید که دانش انگلیسی تان در سطح مناسبی است تا در امتحان قبول شوید‌. شما چه طور آن را انجام می دهید؟
•  هر روز تعدادی لغات و اصطلاحات جدید بیاموزید‌. جملات خود را با استفاده از آن ها بسازید. اگر فقط تلاش کنید تا آن ها را بدون استفاده در بافت متنی به خاطر بسپارید، حفظیات شما جواب نخواهد داد. باید لغات جدید را تمرین کنید تا به قسمتی از دایره ی لغات فعال شما تبدیل شوند. دایره ی لغات فعالِ شما تمام لغاتی هستند که می توانید به یاد داشته باشید و به راحتی از آن ها استفاده کنید.

۳. یادداشت های خوبی بردارید
موقع خواندن و گوش کردن در وقت آزاد خود، یادداشت برداری را تمرین کنید‌. شما می توانید این کار را موقع استراحت با یک مقاله در مجله یا مستند مورد علاقه تان انجام دهید. شما همچنین می توانید با متون و سخن رانی های آکادمیک بیش تری که مشابه امتحان هستند، کار کنید. با استفاده از لغات اصلی (مهم ترین لغات) و سمبل ها اطلاعات را بنویسید تا در وقت خود صرفه جویی کنید.