مدیریت زمان در آزمون ریدینگ تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به مدیریت زمان در آزمون ریدینگ تافل و هم چنین روش هایی برای بهبود و ارتقای زمانبندی شما در تافل را مورد بررسی قرار می دهد.

مدیریت زمان در آزمون ریدینگ تافل
مدیریت زمان در آزمون ریدینگ تافل

چگونه مدیریت زمان در آزمون ریدینگ تافل را انجام دهیم:

وقتی نوبت تافل می شود، زمان نقشی حیاتی دارد. در حقیقت مساوی بودن همه ی چیزهای دیگر، زمانبندی خوب و توانایی در سرعت بخشیدن به کار خود می تواند موجب موفقیت یا شکست در نمره ی تافل شما شود.

در بخشهای دیگر زمان مخصوصاً با اهمیت است. برای مثال وقتی صحبت می کنید، ۱۵ ثانیه وقت خواهید داشت تا جوابی را آماده کنید و ۴۵ ثانیه هم برای ضبط آن دارید. در بخش لیسنینگ فقط می توانید دیالوگ را وقتی برایتان پخش می شود بشنوید.

بخش ریدینگ قسمتی است که مسئله ی زمان و سرعت باید روبروی شما و فقط شما قرار بگیرد. باید قضاوت کنید چقدر زمان برای کامل کردن ریدینگتان باقی مانده و پاسخ هایتان را بدهید.

این سخت تر از آنست که به نظر می آید چون نه تنها با یک بلکه چندین (سه یا چهار) متن سخت برای درک مواجه خواهید بود.

قسمت ریدینگ می تواند تا ۵۶ سوال برای ۳ یا ۴ متن داشته باشد و حداکثر زمان داده شده برای این بخش ۸۰ دقیقه است. این یعنی تنها ۵ دقیقه برای خواندن هر متن و ۱ دقیقه برای پاسخ دادن به هر سؤال در بخش ریدینگ خواهید داشت.

اگر می خواهید وقت بیشتری برای جواب دادن به پرسشها داشته باشید، باید هر متن را در ۳ یا ۴ دقیقه بخوانید- و احتمالاً هر متن را بیشتر از یکبار باید بخوانید! سخت است!

برای موفق شدن باید شروع به بهتر کردن سرعت خود کنید.

وقتی برای آزمون درس می خوانید سرعت عملکرد خود را اندازه بگیرید و در نظر داشته باشید که چقدر طول می کشد یک متن داده شده را بخوانید. احتمالاً توجه خواهید کرد که وقتی سطح درک مطلب شما کاهش پیدا می کند، سرعتتان کم می شود و این طبیعی است! وقتی کمتر متوجه می شوید باید از سرعت خود بکاهید و با دقت بیشتری بخوانید.