فکر کردن به زبانی خارجی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این پیشنهاد را می دهد به زبان آموزان که به فکر کردن به زبانی خارجی فکر کنید!!  اما چه طور؟ با ما باشید تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید.

فکر کردن به زبانی خارجی
فکر کردن به زبانی خارجی

اما فکر کردن به زبانی خارجی چه طور صورت می گیرد:

افکارتان را ترجمه کنید

خودتان فکر این را میکردید، نه؟ البته این واضح ترین قدم به نظر می رسد اما همه آن را انجام نمی دهند. برخی مردم خیلی تصویری و کمّی هستند به این معنا که جریان لغات مدام از مغز آنها عبور نمی کند.

اگر در حال حاضر زندگی خود را در سرتان روایت نمی کنید، پس شروع به انجام آگاهانه ی آن کنید! این نوع تمرین فعالانه است که شما طی آن بیشترین میزان تمرین را خواهید گرفت.

وقتی به یاد مکالمات می افتید آنها را ترجمه کنید. وقتی به برنامه ی روزانه ی خود فکر می کنید، ترجمه کنید. وقتی به هوا، همسایه های خود، صف طولانی فروشگاه و غیره لعنت میفرستید، ترجمه کنید!

اگر مبتدی هستید، به راحتی اقدام به صرف کمی زمان برای توصیف آنچه اطرافتان هست، کنید. وقتی یک درخت می بینید، می توانید به درخت در زبان مقصد خود فکر کنید. اگر لغت صحیح برای درخت به نظرتان نمیرسد میتوانید به سبز، چوب یا هر چیز دیگری برای توصیف آن فکر کنید. حالت مشابه برای ساختمانها، حیوانات، پوشاک و هر چیزی صادق است. اگر واقعاً از جهت واژگان محدود هستید می­توانید حنی مردم، حیوانات یا اشیا را در سرتان همزمان که راه میروید یا رانندگی میکنید بشمارید! هر چیزی مفید است!

با این حال، به زودی شما فارغ التحصیل خواهید شد و می خواهید که عبارات دو لغتی و فراتر از آن ها را ترجمه کنید. وقتی شما قادر هستید که شروع کنید و این کار را انجام دهید، هدفتان این خواهد بود که هر چیزی را ترجمه می کنید دو دفعه چک کنید، خواه با یک گویشور بومی یا با گوگل کردن آن عبارت با علامات نقل قول که متوجه شوید آیا گویشوران Native زیادی آن عبارت را مشابه شما می گویند یا نه. (نکته: اگر شما کم تر از ۱۰۰۰ تا نتیجه دریافت کنید یا نتایجی دریافت کنید که فقط شامل دیکشنری ها و قالب های زبان آموزان باشد، احتمالاً چیزی مشکوک و غیر عادی است.)

اگر شما نمی توانید متوجه شوید که چگونه آن چه را که فکر می کنید بگویید، تخمینی بزنید که هنوز به طور مسلم مطمئن هستید ۱۰۰ درصد درست است. چون شما خیلی بیش تر از آن چه که صحبت می کنید یا می نویسید در حال فکر کردن هستید، گرفتار شدن در عادات بد می تواند راحت باشد – به این دلیل است که دو دفعه چک کردن زبانِ خود هنوز کلید اصلی است.