مدیریت زمان برای برای یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می خواهد به نحوه مدیریت زمان برای برای یادگیری زبان اشاره کند. برای این کار بهتر است این مطلب را به خوبی مطالعه کنید تا دیگر مشکل کمبود زمان نداشته باشید.

مدیریت زمان برای برای یادگیری زبان
مدیریت زمان برای برای یادگیری زبان

نحوه مدیریت زمان برای برای یادگیری زبان

مدیریت زمان چیزی است که می‌تواند شما را صرف نظر از حوزه‌ای که در آن هستید به یک حرفه‌ای موفق تبدیل کند.

با اینحال مدیریت مؤثر زمانتان مخصوصاً اگر می‌خواهید زبان‌آموزی موفق باشید و نهایتاً شغلی مرتبط با زبان‌ها داشته باشید، مهم است.

به این دلیل که:

مدیریت زمان به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر به سمت اهداف یادگیری زبانتان حرکت کنید. هرچه در زبان مربوط به شغلتان بهتر شوید، ارزش بیشتری بر افرادی که با آن‌ها کار می‌کنید اضافه می‌نمایید.

اگر معلم زبان هستید، قادر خواهید بود طرح‌ریزی دروس خود را به شیوه‌ای مؤثر‌تر انجام دهید و حقه‌هایی می‌آموزید که به شما در ذخیره‌ی زمان کمک می‌کنند؛ همچون استفاده‌ی مجدد از محتوای یکسان برای درس‌ها مختلف یا انطباق فعالیت‌ها برای تناسب با سطوح مختلف. به این ترتیب زحمت خود را دو برابر نخواهید کرد.

اگر معلم هستید، همچنین قادر خواهید بود که ساختار درس‌های خود را به نحوی تنظیم کنید که بیشتری ارزش را برای دانش‌آموزان شما تأمین کند تا بتوانند پیشرفت خود را در ادامه‌ی هر درس ببینند.

اگر یک وبلاگ‌نویس زبانی هستید، قادر خواهید بود صرفنظر از اینکه چقدر سرتان شلوغ است، برنامه‌ی نوشتاری خود را تنظیم کنید تا برنامه‌ی انتشار مداومی را در وبلاگ خود حفظ کنید.

اگر یک مترجم هستید، قادر خواهید بود تا زمان کاری خود را به روشی تنظیم کنید که به شما اجازه دهد وقتی در کارآمدترین حالتتان هستید، کار کنید. همچنین حقه‌های صرفه‌جویی در زمان را در هنگام استفاده از نرم‌افزارهای ترجمه خواهید آموخت.

چگونه مهارت‌های مدیریت زمان خود را پیشرفت دهید

تلاش خور را بر روی چیزهایی متمرکز کنید که بیشترین ارزش را می‌افزایند. برای مثال اگر باید ۲۰ صفحه را تا پایان امروز ترجمه کنید، بر سر پیدا کردن یک مترادف زیبا برای لغتی در صفحه‌ی ۱، ۲۰ دقیقه گیر نکنید. آن یکی را به آخر کار موکول کنید- اگر بعد از به پایان رساندن ۲۰ صفحه، کمی وقت اضافه آوردید، در آن زمان می‌توانید انجامش دهید.