نکات و حقه های آماده سازی برای GMAT

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش به نکات و حقه های آماده سازی برای GMAT اشاره می کند که می توانید در هر شرایطی از آنها استفاده کنید و نمره GMAT خود را به طرز باور نکردنی بالا ببرید. پس با ما همراه باشید.

نکات و حقه های آماده سازی برای GMAT
نکات و حقه های آماده سازی برای GMAT

به نکات و حقه های آماده سازی برای GMAT توجه کنید:

آزمون پذیرش کارشناسی ارشد مدیریت (GMAT) به شرکت کنندگانی که می خواهند در مطالعات کسب و کار پذیرش بگیرند بسیار توصیه می شود. شرکت در این امتحان در بیش از ۲۱۰۰ دانشگاه در سراسر جهان برای اخذ پذیرش در برنامه های کارشناسی ارشد مدیریت، ارشد حسابداری و ارشد برنامه های مالی جز الزامات است.

الگوی امتحانیِ GMAT بر مبنای رایتینگ تحلیلی، استدلال کمی، استدلال کلامی، استدلال یکپارچه و مهارت های ریدینگ است. برای هر قسمت از آزمون GMAT یک قالب زمانیِ متفاوت اختصاص داده شده است. هر کدام از قسمت های رایتینگ تحلیلی و استدلال یکپارچه باید در ۳۰ دقیقه حل شوند و استدلال کلامی و استدلال کمی هر کدام باید در ۷۵ دقیقه کامل شوند. بنابراین، زمان کاملی که به امتحان اختصاص داده می شود ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه است.

چه طور برای GMAT آماده شوید؟

  • داوطلبانی که واقعاً می خواهند در امتحان شرکت کنند باید یک جدول زمانیِ آماده سازی برای خودشان درست کنند.
  • چون GMAT یک امتحان کامپیوتری است، داوطلبان باید از موقعی که تصمیم به شرکت در آزمون می گیرند به تمرین با کامپیوتر عادت کنند.
  • تمرین برای افزایش نقاط قوت و حذف نقاط ضعف حقه ی مهم دیگری است که ما دوست داریم آن را در اختیار شرکت کنندگان GMAT قرار دهیم.
  • شرکت کنندگان باید نقاط قوت و ضعف خود را بر مبنای قسمت های امتحان تحلیل کنند و شروع کنند به تمرین.
  • شرکت کنندگان باید به طور مساوی روی چالش برانگیزترین و راحت ترین سوالات تمرکز کرده و تمرین کنند.
  • بسته به سطح سختی، برای هر قسمت از امتحانِ GMAT مقدار زمان متفاوتی اختصاص داده می شود. داوطلبان باید مطمئن شوند که برای یادگیریِ چگونگیِ تقسیم زمان برای هر سوال به اندازه ی کافی در امتحانات آزمایشی شرکت کرده اند.
  • طبق امتحان GMAT، الگوی استدلال کلامی بر مبنای سوالات درک مطلب، استدلال انتقادی و تصحیح جمله است. با یادگیری اصول گرامر انگلیسی برای این قسمت آماده شوید.
  • قسمت استدلال کمی مستلزم محاسبه است.

انتخاب آموزشگاهی که بهترین منابع آموزشی را ارائه می دهد باید اولویت اول شرکت کننده باشد.

برای دانستن همه اطلاعات لازم برای آزمون GMAT کلیک کنید.