آزمون GMAT چیست؟ | آموزش GMAT تضمینی ۲۰۲۴

آزمون GMAT چیست؟

Graduate Management Admission Test یا GMAT بیش از ۶۰ سال است موسسات تجاری ‌(Business School) بزرگ در دنیا و هم چنین دانشگاه ها و کالج های مدیریتی زیادی برای شرکت در دوره های خود درخواست مدرک آزمون GMAT را میکنند. GMAT همیشه گزینه­ ی خوب برای داوطلبین MBA بوده به همین خاطر است که در ۱۱۲ کشور دنیا، مراکز آزمون دارد.

از سال ۲۰۲۳ آزمون GMAT به صورت GMAT Online exam هم برگزار می شود. این آزمون به شما این امکان را می دهد از منزل یا محل کار خود بتوانید در این آزمون شرکت کنید. برای اطلاعات بیشتر از GMAT Online Exam با ایران آکسفورد تماس بگیرید.

امتحان GMAT یک امتحان چند گزینه ای است که از طریق کامپیوتر برگزار می شود. مهم ترین رشته تحصیلی که مرتبط با ازمون GMAT می باشد رشته MBA است. اگرچه این آزمون هوش دانش­جویان را اندازه­ گیری نمی­کند اما مهارت­ های حل مسئله و مهارت­ های تحلیلی دانشجویان را همراه با مهارت­ های لازم برای دستیابی به بلندای دنیای کاری و مدیریتی، ارزیابی می­کند.

آزمون GMAT چیست؟
آزمون GMAT چیست؟

موارد استفاده آزمون GMAT

اگر قصد کار و یا ادامه تحصیل در کشور آمریکا و دیگر کشور ها را دارید و رشته تحصیلیتان رشته های مدیریتی MBA , مدیریت بازرگانی ، مدیریت مالی و تمامی رشته های که به حوزه اقتصاد و مدیریت مربوط هستند باید شرکت در آزمون GMAT را در برنامه خود قرار دهید. داشتن این مدرک رزومه شما را بسیار چشمگیر می کند و همچنین اپلیکیشن فرم شما برای کار و تحصیل قابل دفاع تر خواهد بود و دانش مدیریتی شما قابل اثبات و اندازه گیری خواهد بود.

داشتن نمره بالاتر در آزمون جی مت نقش مستقیمی در پذیرش دانشجو توسط کالج ها و دانشگاه ها دارد. پس یکی از معیارهای اصلی در مهاجرت های تحصیلی و ادامه تحصیل در کشور های دیگر امتحان GMAT می باشد.

دانش­ آموزان اگر هر بخشی از آزمون را ناتمام رها کنند، ممکن است با جریمه­ ی مشخصی روبرو شوند. آشنا شدن با نوع سؤالاتی که ممکن است پرسیده شوند، قطعاً باعث می­شود راحت­تر از پس آزمون بر بیایید.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بزرگترین مرکز تخصصی برگزاری دوره های آمادگی GMAT در ایران در این مطلب تمام اطلاعات لازم در مورد جی مت را به شما ارائه می دهد و هم چنین شما می توانید منابع این آزمون را نیز به رایگان دریافت کنید.

اگر می خواهید بدانید آیا آزمون GMAT را لازم دارید یا GRE حتما مطلب آزمون GRE را نیز بخوانید تا آزمون درست را انتخاب کنید.


ساختار آزمون GMAT

می توان گفت آزمون GMAT تا حدود زیادی شبیه به آزمون GRE می باشد. آزمون GMAT دارای چهار بخش می باشد.

  1. Analytical writing: این بخش توانایی شما را در تفکر انتقادی و نقد مسایل مختلف می سنجد.
  2. Quantitative Reasoning: توانایی شما در مهارت های ریاضی و نتیجه گیری های مختلف در منطق و هوش بررسی می کند.
  3. Verbal Reasoning: توانایی شما در خواندن متون مختلف و تحلیل بحث های مختلف و تصحیح متون مختلف برای تبدیل آنها به متن استاندارد می سنجد.
  4. Integrated Reasoning: توانایی شما را در آنالیز اطلاعات و تحلیل و بررسی اطلاعات می سنجد. این سنجش در فرمت های مختلف انجام می شود.

زمانبندی آزمون GMAT

GMAT زمانی حدودی سه و نیم ساعت ۳٫۵ به طول می انجامد. در میان این امتحان شما می توانید از دو وقفه ۸ دقیقه ای برای استراحت نیز استفاده کنید. جدوی زیر زمانبندی بخش های مختلف آزمون GMAT را به شما نشان می دهد.

زمان هر بخشبخش های آزمون GMAT
۳۰ دقیقهAnalytical Writing
۳۰ دقیقهIntegrated Reasoning
۶۲ دقیقهQuantitative
۶۵ دقیقهVerbal
۱۶ دقیقهوقفه های استراحت
۳ ساعت و ۲۳ دقیقهزمان کلی آزمون

نمره بندی امتحان GMAT

آزمون جیمت در بازه نمره ۲۰۰ تا ۸۰۰ تقسیم بندی شده است. مطمئنا مشخص است که نمره ۲۰۰ پایین ترین و نمره ۸۰۰ بالاترین نمره ممکن در این امتحان می باشد.

نمره خوب آزمون GMAT چند است؟

برای مهاجرت شما باید نمره ای حدود ۵۸۰ و بالاتر را کسب کنید تا بتوانید از شانس خوبی برای پذیرش در دانشگاه های معتبر دنیا داشته باشید. معمولا نمره های پایین تر از ۵۸۰ نمی تواند توجه کالج ها و دانشگاه ها را به خود جلب کند.


دوره آموزشی GMAT

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بزرگترین و تخصصی ترین سنتر برگزاری دوره های آموزش GMAT در ایران می باشد. این دوره ها به صورت کاملا تضمینی می باشند.

اساتید دوره های GMAT بر روی هر ۴ بخش آزمون کار می کنند و بهترین و به روزترین منابع را برای داوطلبین در دوره های بسیار فشرده برگزار می کنند.

بهتر است قبل از اینکه بخواهید تصمیمی در مورد شرکت یا عدم شرکت در GMAT بگیرید حتما از سطح زبان انگلیسی خود مطلع شوید. در بسیاری از موارد نیاز است که از سطح مناسبی از زبان انگلیسی برای ورود به آزمون Gmat وجود داشته باشد.

حتما به شما پیشنهاد می دهیم قبل از هر کاری، حتما در تعیین سطح زبان انگلیسی آنلاین رایگان ما شرکت کنید تا از سطح مناسب خود برای شرکت در دوره جی مت مطمئن شوید.

در پایان دوره ها همچنین مدرک بین المللی دوره هم به داوطلبین ارائه می شود. برای شرکت در دوره های آموزش GMAT می توانید با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.


هزینه آزمون GMAT

شاید یکی از مهم ترین اطلاعات در پاسخ به سوال آزمون GMAT چیست؟ هزینه آزمون می باشد. از سال ۲۰۲۱ هزینه GMAT به ۲۷۵ $ می رسد.

این هزینه به شما امکان می دهد که کارنامه خود را نیز به ۵ موسسه مورد نظر خود به رایگان ارسال کنید.

اعتبار مدرک GMAT

مدرک GMAT تا ۵ سوال قابل ارائه می باشد.


منابع آزمون GMAT چیست؟ (دانلود رایگان)

کتاب های GMAT از اهمیت زیادی برای آمادگی داوطلبین برای شرکت و موفقیت در امتحان جی مت را دارند. آموزشگاه زبان ایران اکسفورد در این مطلب به کامل ترین لیست منابع آزمون GMAT سال ۲۰۲۴ اشاره می کند و PDF آن را برای دانلود قرار می دهد.

بسیاری از این منابع توسط سایت اصلی GMAT معرفی شده اند و برخی از آنها هم منابعی هستند که Endorse نشده اند یعنی توسط سایت معرفی نشده اند اما تجربه نشان داده که می تواند بسیار مفید باشند.

چند منبع دیگر هم که حتما توصیه می کنیم نسخه کاغذی آنها را خریداری کنید موارد زیر می باشد.

Official Guide for GMAT Review

نسخه جدید این پکیج برای آزمون های سال ۲۰۱۶ بیرون آمده است. طبق اعلام سایت MBA 25% مطالب این کتاب جدید شده اند و همین مسئله که این کتاب توسط طراحان خود آزمون نوشته می شود می تواند بسیار برای داوطلبین مهم باشد. هم چنین شما می توانید به ویدیو های ارائه شده توسط GMAC توجه کنید که نکات و استراتژی های مورد نیاز آزمون GMAT را نیز برایتان شرح می دهد

GMAT Focus

هر چند این نرم افزار با قیمت حدود ۲۹$ قیمت زیادی دارد اما همین که می توانید آزمون های آزمایشی دقیقا با همان سبک آزمون اصلی برگزار کنید و جواب ها را نیز انلاین دریافت کنید.

Kaplan GMAT Premier 2020

Kaplan موسسه ای است که به داشتن کیفیت طلایی خود بسیار معروف است. همچنین کتاب دیگری همچون Cracking the GMAT که توسط همین انتشارات به بازار آمده با داشتن شش آزمون کامل در خود از منابع آزمون GMAT به حساب می آید که می تواند نقاط ضعف و قوت داوطلبین را به خوبی پوشش دهد.


نمونه سوالات آزمون GMAT سال ۲۰۲۴

در ادامه می توانید به نمونه سوالات آزمون GMAT در سال ۲۰۲۴ اشاره می کنیم که می توانید به صورت PDF دانلود کنید. برای آمادگی بیشتر حتما به این سوالات نیاز خواهید داشت.

دانلود نمونه سوالات آزمون GMAT کامل شماره ۱

دانلود نمونه سوالات آزمون GMAT شماره ۲

نمونه سوالات آزمون GMAT شماره ۳


تاریخ های برگزاری آزمون GMAT سال ۲۰۲۴

از آنجا که GMAT به صورت کامپیوتری برگزار می شود، هیچ تاریخ مشخصی وجود ندارد و شما می توانید هر تاریخی که برای شما مناسب تر است را برای شرکت در امتحان انتخاب کنید. پس در تاریخ مورد نظر خود دقت کنید و به راحتی در امتحان GMAT ثبت نام کنید.