نکاتی برای استفاده ی درست از زمان ها در یادگیری زبان فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به مشکلی بسیار متداول در زبان فرانسه می پردازد. نکاتی برای استفاده ی درست از زمان ها در یادگیری زبان فرانسه می تواند بسیار مفید باشد.

این که چه طور از زمان ها درست استفاده کنیم نه تنها برای زبان آموزان فرانسه مثل شما همیشه چالش برانگیز است، بلکه برای افراد بومی فرانسه هم همین طور است. برای مثال بسیاری از فرانسوی ها بین زمان های آینده و شرطی گیج می شوند. پس اگر شما بین زمان ها و حالت های خاصی سردرگم شدید، زیاد نگران نشوید.

نکاتی برای استفاده ی درست از زمان ها در یادگیری زبان فرانسه
نکاتی برای استفاده ی درست از زمان ها در یادگیری زبان فرانسه

ولی این جا نکاتی برای استفاده ی درست از زمان ها در یادگیری زبان فرانسه به شما معرفی می شود که می تواند برایتان بسیار مفید باشد.

رویکرد بین استفاده از بعضی زمان ها یا حالات در شکل گفتاری در مقابل نوشتاری باید از هم متمایز شود. بگذارید توضیح بدهم. شما گفتید 《plus que parfait》؛ ما زیاد این را در ارتباط گفتاری استفاده نمی کنیم پس من پیشنهاد نمی کنم وقت زیادی را صرف آن کنید مگر این که قصد داشته باشید در شکل نوشتاری از آن استفاده کنید. پس در این مواقع شما باید توجه بیش تری به آن کنید تا بتوانید وقتی که مقاله می نویسید از آن استفاده کنید.

حالا ما از imparfait و وجه شرطی در موقعیت های ویژه ای استفاده می کنیم

Imparfait:

عادت گذشته را توصیف می کند. برای مثال: وقتی جوان بودم، ساعت ۶ صبح به مدرسه می رفتم =《imparfait. « j’allais à l’école à ۶ heures یا بیان عقیده درباره ی چیزی که انجام دادید 《خوب بود》= c’était bon. البته من در این جا توضیحات را بسیار ساده می گویم، لطفا برای جزئیات بیش تر درباره ی زمان ها به وب سایتم مراجعه کنید. درس ها را در این جا چک کنید.

وجه شرطی: برای بیان فردیت《Je crois que…》 اگر《que》 را دیدید شما حتما باید از آن استفاده کنید. به احتمال زیاد در این شرایط از آن استفاده خواهید کرد

  • آرزو کردن چیزی: vouloir que و désirer que (که به معنای آرزوی چیزی یا خواستن است) aimer que (به معنی آن را دوست داشتن)، aimer mieux que و préférer que (که یعنی آن را ترجیح دادن)
  • ترس از چیزی: avoir peur que(که یعنی ترسیدن)
  • عقیده ی خود را گفتن: croire que (یعنی فکر کردن)

لطفا به یاد داشته باشید که ما این جا توضیحاتم را بسیار ساده گفتیم. ولی ایده این است که گرامر را پیچیده نکنیم و روی سناریوی اصلی تمرکز کنیم، نه روی استثناها.

در ارتباط شفاهی، شما می توانید روی ایده های اصلی و افعالی که ممکن است برایتان جالب یا مفید باشند، تمرکز کنید. (افعال مفید بسیار زیادی هستند که من در بعضی از مقاله ها در وب سایتم لیست کردم و همچنین ورژن PDF که شما می توانید در پکیج آموزش زبان فرانسه پیدا کنید.)

حالا برای رایتینگ، شما باید زمان بگذارید تا قوانین را واقعا فرا بگیرید و سعی کنید با استفاده از زمان های سخت خودتان را به چالش بکشید. اگر کسی را دارید که می تواند رایتینگ شما را تصحیح کند، بهتر هم هست.

در کل، برای یادگیری نکاتی برای استفاده ی درست از زمان ها در یادگیری زبان فرانسه کار و تمرین جدی لازم است. ولی در طول زمان شما باید خود را با آن آشنا کنید.